Niedziela, 20.01.2019

Debata Ewaluacyjna

  • 13.06.2018, 10:39
  • Komenda Miejska Policji w Siedlcach
Debata Ewaluacyjna
12 czerwca odbyła się debata ewaluacyjna dotycząca stanu bezpieczeństwa mieszkańców w środowiskach lokalnych w odniesieniu do zachowań społecznie uciążliwych, przestępstw i wykroczeń. Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach spotkali się z mieszkańcami naszego miasta i gminy w sali konferencyjnej Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli przy ul. Asłanowicza 2 w Siedlcach.

Udział w spotkaniu wzięli  Komendant Miejski Policji w Siedlcach podinsp. Andrzej Dziewulski  przedstawiciele  służb, urzędów i instytucji  które na co dzień współpracują z policją, studenci Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach, a także mieszkańcy i policjanci KMP Siedlce. Debatę rozpoczął Komendant Miejski Policji w Siedlcach omawiając stan bezpieczeństwa na terenie działania Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach oraz działania profilaktyczne podejmowane przez siedleckich policjantów. Przedstawił wskazówki, co do funkcjonalności i korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Uczestników spotkania zapoznano także z aplikacją „Moja Komenda”. W szczególności omówiono działania w ramach  kampanii społecznej „Widzę – Rozmawiam –Reaguję” – o zagrożeniach czyhających na współczesną młodzież, a także  program „Czytam-Wiem-Jestem bezpieczny” realizowany wspólnie z Biblioteką Miejską w Siedlcach w formie zajęć edukacyjnych adresowanych do dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych, podczas których najmłodsi dowiadują się jakie niebezpieczeństwa mogą im zagrażać i jak temu aktywnie zapobiegać.
Zasadniczą część debaty stanowiła dyskusja uczestników z obecnymi gośćmi. Na podstawie przeprowadzonej dyskusji można postawić tezę, że mieszkańcy naszego terenu czują się bezpiecznie. Mieszkańcy w trakcie spotkania zgłosili następujące problemy :
- stałą konieczność edukacji młodzieży oraz  rowerzystów w zakresie prawidłowego przekraczania ulic w obrębie przejść dla pieszych,
- prowadzenie działań w zakresie zlikwidowania nielegalnych składowisk śmieci oraz odpadów gromadzonych na prywatnych działkach,
- zwiększenie liczby patroli zmotoryzowanych  na terenie miasta i gminy Siedlce.
Podsumowania przebiegu debaty dokonał Komendant Miejski Policji w Siedlcach podinsp. Andrzej Dziewulski podkreślając, że wszelkie sugestie mieszkańców co do poprawy stanu bezpieczeństwa są bardzo ważnym sygnałem dla Policji, który znajdzie swe odzwierciedlenie w zakresie planowania przyszłych działań. Wszyscy uczestnicy debaty zostali zaproszeni na kolejne spotkanie z funkcjonariuszami KMP Siedlce .

Komenda Miejska Policji w Siedlcach
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe