Czwartek, 13.12.2018

Kolejne ostrzeżenie!

  • 27.06.2018, 13:16
  • Komenda Miejska Policji w Siedlcach
Kolejne ostrzeżenie!
Do Dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach dotarły już trzy zgłoszenia o próbie wyłudzenia pieniędzy metodą „na wnuczka”. Na szczęście nikt jeszcze nie padł ofiarą oszustów.

27 czerwca trzykrotnie dzwoniono do mieszkańców Siedlec z prośbą o pomoc finansową. Starsze osoby były informowane przez oszustów, że ich córka uczestniczyła w wypadku i konieczne są pieniądze aby „załatwić" sprawę. Na szczęście pierwsza  rozmówczyni w ogóle nie ma córki, a kolejne osoby nie dały się wciągnąć w rozmowę  z oszustem. Od razu także o podejrzanych telefonach został poinformowany Dyżurny KMP Siedlce. Ponownie apelujemy – jeżeli dzwoni do nas ktoś kto twierdzi, że jest naszym bliskim i przez telefon zaczyna rozmawiać o pożyczce pieniędzy związanej z wypadkiem samochodowym lub inną pilną potrzebą jest to ewidentny sygnał, że mamy do czynienia z oszustami. Po takim telefonie proszę niezwłocznie skontaktować się z kimś z najbliższej rodziny i opowiedzieć jej o tej sytuacji. W żadnym wypadku nie przekazujmy pieniędzy nieznajomym osobom i nie przelewajmy ich na inne konta. Najlepszym zaś posunięciem będzie skontaktowanie się z Komendą Miejska Policji w Siedlcach  na numery alarmowe 112 lub 997.

Komenda Miejska Policji w Siedlcach
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe