Czwartek, 13.12.2018

Uwaga! kolejne wyłudzenie pieniędzy

  • 28.06.2018, 10:50
  • Komenda Miejska Policji w Siedlcach
Uwaga! kolejne wyłudzenie pieniędzy
27 czerwca doszło do wyłudzenia pieniędzy od jednej z mieszkanek Siedlec na kwotę ok. 20 tys zł, przez osobę podająca się za  jej wnuczkę.

Apelowaliśmy do mieszkańców naszego miasta o ostrożność,  z uwagi na  kolejne  doniesienia o próbach wyłudzania pieniędzy metodą „na wnuczka”. W pięciu przypadkach oszuści ponieśli porażkę, siedlczanie nie dali się wciągnąć w rozmowy telefoniczne  z rzekomymi córkami czy wnuczkami. W jednym przypadku doszło do wyłudzenia pieniędzy. Metoda oszustwa została nieznacznie zmodyfikowana ale okazała się skuteczna. Do starszej pani zadzwoniła młoda kobieta podająca się za jej wnuczkę zamieszkałą w Warszawie. Poprosiła o pomoc w związku z koniecznością przeprowadzenia pilnej operacji finansowej w banku. Poinformowała, że po pieniądze zgłosi się kurier. Dosłownie kilka minut po zakończeniu tej rozmowy do mieszkania pokrzywdzonej zadzwonił młody mężczyzna przedstawiając się jako kurier i odebrał od  kobiety pieniądze (złotówki, dolary i euro) w łącznej kwocie ok. 20 tysięcy złotych. Zwracamy się z ponownym apelem - w żadnym wypadku nie przekazujmy pieniędzy nieznajomym osobom i nie przelewajmy ich na wskazane konta. Jeżeli nie możemy zweryfikować informacji otrzymanych drogą telefoniczną z członkami rodziny skontaktujmy się w tej sprawie z Komendą Miejską Policji w Siedlcach  na numery alarmowe 112 lub 997.

Komenda Miejska Policji w Siedlcach
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe