Czwartek, 13.12.2018

W wakacje promują zasady bezpieczeństwa

  • 29.06.2018, 11:26
  • Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
W wakacje promują zasady bezpieczeństwa
Rozpoczęły się już wyczekiwane przez dzieci wakacje. Jest to czas kiedy mundurowi spotykają się z najmłodszymi mieszkańcami powiatu promując zasady bezpieczeństwa.

W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą”, bialską komendę odwiedzili uczestnicy Koloniady „Smart Kids” w Białej Podlaskiej.

Początek wakacji to doskonały czas by przybliżać najmłodszym zasady bezpieczeństwa. Bialską komendę odwiedzili uczestnicy Koloniady „Smart Kids” w Białej Podlaskiej. W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą” policjant rozmawiał z nimi o bezpieczeństwie zarówno nad wodą jak i w górach, a także podczas wypoczynku w domu.

Nie zabrakło informacji dotyczących zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. Dzieci wiedzą teraz jak bezpiecznie przechodzić przez przejście dla pieszych i poruszać się poboczami dróg. Policjant uświadomił najmłodszym z jakimi zagrożeniami wiąże się nie przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz podkreślił, jak ważne jest korzystanie z elementów odblaskowych.

Uczestnicy półkolonii zwiedzili budynek komendy, mogli również obejrzeć sprzęt, którym posługują się funkcjonariusze. Dzieci z uśmiechem na ustach przymierzały elementy umundurowania oraz oglądały oznakowany radiowóz. Każde chciało usiąść za jego kierownicą. Na spotkanie policjanci przygotowali dodatkową atrakcję - walizkę kryminalistyczną. Dzieci poznawały niektóre metody zabezpieczania śladów na miejscu zdarzenia. Mogły również zobaczyć jak zabezpiecza się ślady linii papilarnych. Na pamiątkę otrzymały odbitki swoich linii papilarnych. Spotkanie na pewno na długo pozostanie w  ich pamięci.

Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe