Czwartek, 13.12.2018

Odpowie za kradzież rowerów

  • 5.07.2018, 09:48 (aktualizacja 05.07.2018 09:51)
  • Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
Odpowie za kradzież rowerów
Bialscy policjanci ustalili sprawcę kradzieży wartego około 2 tys. roweru. Zarzuty usłyszał 28-letni mieszkaniec miasta. Funkcjonariusze ustalili, że nie jest to jedyny czyn na koncie mężczyzny. Zabezpieczyli również damkę, która padła łupem amatora cudzego mienia. Mężczyzna przyznał się do winy. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Zgodnie z kodeksem karnym kradzież zagrożona jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło pod koniec czerwca bieżącego roku na terenie Białej Podlaskiej. Mieszkaniec miasta zgłosił kradzież wartego 2 tysiące roweru górskiego. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że do przestępstwa  doszło pod jednym z bialskich centrów handlowych. Mężczyzna pozostawił niezabezpieczony  rower w stojaku. Miał go jednak cały czas w zasięgu wzroku. Wystarczyła chwila nieuwagi, gdy doszło do kradzieży.

Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu bialskiej komendy. W trakcie prowadzonych czynności ustalili personalia mężczyzny mogącego mieć związek ze sprawą. Okazało się, że jest to 28-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Mężczyzna zatrzymany został do wyjaśnienia.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że nie jest to jedyny czyn na koncie "amatora cudzego mienia". Funkcjonariusze zabezpieczyli  damkę, która skradziona została kilka dni wcześniej z terenu miasta. Ustalili również właściciela jednośladu, gdyż  ta kradzież  nie została wcześniej zgłoszona stróżom prawa. 28-latek usłyszał już zarzuty i przyznał się do winy. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe