Sobota, 15.12.2018

Straciła wszystkie oszczędności

  • 26.07.2018, 11:50
  • Komenda Miejska Policji w Siedlcach
Straciła wszystkie oszczędności
Mieszkanka Siedlec utraciła wszystkie oszczędności, które przelała na konta bankowe wskazane przez rzekomych funkcjonariuszy CBŚP. Kobieta straciła prawie 90 tys. zł

25 lipca w godzinach popołudniowych do Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach wpłynęło zgłoszenie od 66 - letniej mieszkanki naszego miasta o oszustwie dokonanym metodą „na policjanta”. Na numer stacjonarny telefonu zadzwoniła do niej kobieta,  podająca się za funkcjonariuszkę CBŚP, zajmującą się przestępczością bankową. Poinformowała rozmówczynię, że zagrożone są jej środki finansowe przechowywane na koncie bankowym. Do rozmowy włączył się następnie mężczyzna, który również przedstawił się jako policjant CBŚP. Oszuści podali fałszywe imiona i nazwiska, a nawet numery legitymacji służbowych. Nasza poszkodowana starała się zweryfikować uzyskane informacje i zadzwoniła pod numer 112. Jednak poprzednia rozmowa, nie została rozłączona, więc kobieta  dodzwoniła się do … oszustów,  przez cały czas blokujących linię, którzy potwierdzili, że jednostka policji nadzoruje całą sprawę. Następnie fałszywi funkcjonariusze CBŚP, w trakcie rozmowy kontynuowanej przez telefon komórkowy poszkodowanej skłonili ją do  podejmowania kolejnych kwot pieniędzy w bankach i dokonywania przelewów na wskazane przez nich konta. Kobieta dokonała w sumie trzech przelewów na łączną kwotę  prawie 90 tys. zł. Co charakterystyczne, rzekomi policjanci poinstruowali  siedlczankę,  że w banku gdyby któryś z pracowników zainteresował się tą sprawą, powinna mówić, iż przelewa środki finansowe zięciowi na zakup samochodu. W związku z opisanym wyżej przypadkiem   informujemy i przypominamy, że policjanci nigdy nie załatwiają tego typu spraw telefonicznie.

W żadnym wypadku nie przekazujmy pieniędzy nieznajomym osobom i nie przelewamy  ich na wskazane przez nich konta bankowe.  Najlepszym zaś  posunięciem będzie skontaktowanie się z Komendą Miejska Policji w Siedlcach  na numery alarmowe 112 lub 997 i zgłoszenie zaistniałej sytuacji.

Komenda Miejska Policji w Siedlcach
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe