Sobota, 15.12.2018

„Plogging Siedlce”

  • 8.08.2018, 13:02 (aktualizacja 08.08.2018 13:07)
  • Zakład Utylizacji Odpadów w Siedlcach
„Plogging Siedlce”
Zakład Utylizacji Odpadów Sp. z o.o. zaprasza na „Plogging Siedlce”. To połączenie biegania w terenie ze sprzątaniem środowiska. Zbiórka chętnych odbędzie się 18 sierpnia o godzinie 10.00 w lesie, przy ulicy Poziomkowej w Siedlcach.

Termin plogging pochodzi ze Szwecji. To połączenie słów "jogging" oraz szwedzkiego "plocka upp", czyli podnosić. Ta dyscyplina sportu - połączenie miłego z pożytecznym, czyli biegania ze sprzątaniem - jest coraz bardziej popularna w Skandynawii, znalazła też wielu sympatyków na całym świecie.

Plogging łączy w sobie sport i rekreację z pracą na rzecz ochrony środowiska. ZUO, będące propagatorem i pionierem wielu nowatorskich aktywności związanych z ochroną środowiska chce zaszczepić w mieszkańcach ten nowy trend. Wychodzi z założenia, że jeśli nasza okolica jest zaśmiecona – pozostanie zaśmiecona. Jeśli zaś ją posprzątamy, to także innym będzie zależało, by taka właśnie pozostała.

Sama idea nie jest nowa. Entuzjaści joggingu od dawna czuli się sfrustrowani bieganiem wśród wszechobecnych, ludzkich pozostałości. Wiele osób przy okazji spaceru podnosi z ziemi śmieci i zanosi do najbliższego kosza. W epoce mediów społecznościowych, to co pojedyncze osoby robiły od dawna, miało szansę dotrzeć do szerszego grona, a nawet stać się modne. Dziś można spotkać ploggersów wszędzie - od Berlina przez Paryż, Moskwę, po Nowy Jork.

ZUO ma nadzieję, że „Plogging Siedlce” to tylko bodziec, który poruszy naszą społeczność a idea ploggingu na stałe wpisze się w kalendarz codziennych treningów.

 

Zakład Utylizacji Odpadów w Siedlcach
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe