Międzynarodowa współpraca siedleckiej komendy

  • 28.08.2018, 13:13 (aktualizacja 28.08.2018, 13:22)
  • Komenda Miejska Policji w Siedlcach
Międzynarodowa współpraca siedleckiej komendy
Delegacja składająca się z przedstawicieli siedleckiej komendy policji oraz siedleckiego starostwa odwiedziła powiat Oberhavel w Niemczech, gdzie Komendant Miejski Policji w Siedlcach podinsp. Andrzej Dziewulski oraz szef miejscowych policjantów - Polizeidirektor Lars Borchardt podpisali umowę o przyszłej współpracy między jednostkami policji obu krajów.

Powiat Oberhavel oraz jego partnerski powiat siedlecki współpracują ze sobą od prawie 20 lat. W ramach tej współpracy rozwinął się ożywiony dialog między młodzieżą, seniorami, artystami i sportowcami. Doświadczeniami wymieniają się już strażacy z obu powiatów.

W trakcie wizyty, Polizeidirektor Lars Borchardt i Komendant Miejski Policji w Siedlcach podinsp. Andrzej Dziewulski podpisali, w obecności wiceprezydenta Policji Rogera Höppnera, umowę o współpracy. Współpraca koncentrować się będzie przede wszystkim na wzajemnej wymianie doświadczeń. Policja Oberhavel, tak, jak i KMP w Siedlcach graniczy z metropoliami, jak Berlin czy Warszawa. Ze względu na ich położenie geograficzne obie jednostki policyjne wykonują podobne zadania.

W czasie spotkania starosta siedlecki, Dariusz Stopa powiedział: Cieszę się bardzo, że rozpoczynamy współpracę. Dzisiejsza przestępczość nie zna już granic. Mam nadzieję, że wymiana doświadczeń pomiędzy partnerami przyczyni się do wzrostu poczucia bezpieczeństwa w naszym regionie. Kierownik Inspekcji Policji Oberhavel, zaznaczył: „w celu zapewnienia optymalnego bezpieczeństwa naszym obywatelom chętnie wymienię się moimi doświadczeniami z kolegami. Do takiego celu dążą też nasi partnerzy w Siedlcach“.

Komendant Miejski Policji w Siedlcach podinsp. Andrzej Dziewulski uzupełnił: „Siedlce leży na międzynarodowej osi drogowej Moskwa-Berlin. Ponadto miasto Siedlce będzie miało za kilka lat własne połączenie autostradowe z Berlinem. Dzięki naszej współpracy i wymianie informacji utrudnimy życie przestępcom“.

Podpisane porozumienie symbolizuje początek współpracy jednostek policji, której celem jest równie udana współpraca jak ta, którą prowadzą oba powiaty.

Komenda Miejska Policji w Siedlcach

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe