Środa, 16.10.2019

Policjanci zabezpieczyli "podróbki"

  • 29.08.2018, 13:34 (aktualizacja 29.08.2018, 13:38)
  • Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
Policjanci zabezpieczyli "podróbki"
Odzież oznaczoną podrobionymi znakami towarowymi zabezpieczyli bialscy policjanci podczas wspólnych działań z funkcjonariuszami straży granicznej.

23-latek sprzedawał ją na popularnych portalach internetowym. Zabezpieczone mienie trafiło do policyjnego depozytu. Zgodnie z obowiązującymi przepisami przestępstwo to zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

28 sierpnia policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami Placówki Straży Granicznej w Białej Podlaskiej weszli na teren posesji zamieszkałej przez 23-letniego mieszkańca gminy Łomazy. Z posiadanych informacji wynikało, że mężczyzna za pośrednictwem portali internetowych wprowadza do obrotu  podrobioną odzież  popularnych firm. Na miejscu  posiadane informacje potwierdziły się.

Podczas prowadzonych czynności funkcjonariusze zabezpieczyli kilkadziesiąt sztuk różnego rodzaju odzieży, m.in.: T-shirt, bieliznę oraz skarpetki z naniesionym „logo” popularnych marek. Ujawnili również alkohol i papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. „Nielegalny towar” trafił do policyjnego depozytu. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności tej sprawy. Zgodnie z Ustawą Prawo własności przemysłowej przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2. Mężczyzna odpowiadał będzie również za wykroczenie skarbowe.

Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe