Sobota, 16.02.2019

Pokaz e-aut w sobotę

  • 13.09.2018, 10:08 (aktualizacja 13.09.2018 10:23)
  • Urząd Miasta Siedlce
Pokaz e-aut w sobotę
Przy funkcjonującej przy NovymKinie Siedlce stacji ładowania aut elektrycznych (ul. Wiszniewskiego), w sobotę 15 września zobaczymy oficjalną prezentację samochodów elektrycznych, z których już niedługo skorzystamy w ramach siedleckiego programu carsharingu.

PGE Nowa Energia uruchomiła 4 września w Siedlcach 5 stacji ładowania samochodów elektrycznych. Spółka - należąca do Grupy PGE - jest odpowiedzialna za rozwijanie i komercyjne wprowadzanie nowych usług na polskim rynku. Operatorem systemu jest w mieście siedleckie Przedsiębiorstwo Energetyczne.

Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU

O godzinie 13.30, na parkingu przy NovymKinie Siedlce będzie można porozmawiać z ekspertami i wysłuchać ich porad oraz praktycznie zaznajomić się z instrukcjami, jak korzystać ze stacji ładowania? Chętni będą mogli też przetestować jazdę autem elektrycznym - będzie bowiem możliwość przejażdżki takim samochodem.

Z 5-u uruchomionych stacji, trzy to szybkie stacje ładowania, a dwie o normalnej mocy. Te silniejsze obsługują ładowanie prądem stałym o mocy 50kW oraz ładowanie prądem zmiennym o mocy do 22 kW. Ładowanie prądem stałym na tych stacjach pozwala na naładowanie baterii samochodowej o przeciętnej pojemności od 0 do 80%, w czasie krótszym niż 30 minut. Dwie stacje o normalnej mocy to urządzenia ładujące samochody prądem zmiennym o mocy 2 x 11 kW.

Stacje ładowania PGE są udostępnione wszystkim użytkowników samochodów elektrycznych. Można z nich korzystać bezpłatnie przez sześć miesięcy od momentu ich uruchomienia.

Adresy nowych stacji ładowania:
- Siedlce, ul. Pułaskiego przy Urzędzie Miasta - stacja dużej mocy 50kW DC + 22kW AC,
- Siedlce, Dworzec PKP, pl. Zdanowskiego 1 - stacja dużej mocy 50kW DC + 22kW AC,
- Siedlce, ul. Katedralna 3 - stacja dużej mocy 50kW DC + 22kW AC,
- Siedlce, ul. Wiszniewskiego 4 - stacja normalnej mocy 2 x 11kW AC,
- Siedlce, ul. Monte Cassino 42 - stacja normalnej mocy 2 x 11kW AC.

Na oznakowanych miejscach do ładowania samochodów elektrycznych nie można parkować pojazdów spalinowych. Mogą na nich pozostawać wyłącznie samochody elektryczne i to tylko na czas ładowania.

O pilotażu carsharingu poinformowano w lutym 2018 roku, kiedy przedstawiciele Miasta Siedlce, PEC Siedlce oraz firmy PGE Nowa Energia podpisali list intencyjny. W ramach programu wybudowano stacje ładowania, a teraz uruchamiany jest publiczny system wynajmu samochodów elektrycznych (e-carsharing).

Urząd Miasta Siedlce
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Janek
Janek 26.09.2018, 20:06
Jestem z Wawy w siedlcach jestem 2 razy w tygodniu słuzbowo. Elektrykiem jezdze juz od dwoch lat i laduje standardowo na stacjach greenway'a. Świetnie że miasto wychodzi naprzeciw takim inicjatywom. Kazdy nowy punkt na mapkach elektrykow to ogromny komfort

Pozostałe