W Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim w Siedlcach podpisano umowy na stypendia dla pielęgniarek i zakup sprzętu na oddział ratunkowy.
01.10.2018 12:13
(aktualizacja 30.09.2023 15:55)
Kliknij aby odtworzyć
7,5 miliona złotych ministerstwo zdrowia przekaże siedleckim uczelniom na stypendia dla studentów pielęgniarstwa i położnictwa a także rozpoczynającym prace w tych zawodach. W Siedlcach podpisano umowy w ramach projektu „Wsparcie na Starcie - program rozwoju pielęgniarstwa i położnictwa”
Stypendia w wysokości 800 złotych dla najlepszych studentów wypłacane przez ostatnie dwa lata studiów i 1000 przez pierwsze dwa lata w placówkach służby zdrowia mają zachęcić młodych ludzi do nauki w tych zawodach a tym samym zapewnić wykwalifikowaną kadrę dla szpitali i placówek służby zdrowia w regionie.