Sobota, 15.12.2018

XX Inauguracja Roku Akademickiego 2018/2019

  • 11.10.2018, 10:06 (aktualizacja 11.10.2018 10:20)
  • Collegium Mazovia
XX Inauguracja Roku Akademickiego 2018/2019
W sobotę 6 października 2018 r. w Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego odbyła się XX inauguracja roku akademickiego.

Swoją obecnością podczas uroczystości zaszczycili nas m. in.: Jego Ekscelencja ks. bp dr Kazimierz Gurda Biskup Diecezji Siedleckiej, Minister Energii Krzysztof Tchórzewski, Zastępca Prezydenta Miasta Siedlce Anna Sochacka, Przewodniczący Rady Miasta Siedlce Henryk Niedziółka, Starosta Siedlecki Dariusz Stopa, Wójt Gminy Siedlce Henryk Brodowski,  władze zaprzyjaźnionych uczelni wyższych oraz przedstawiciele samorządu, administracji, organizacji zawodowych, oświaty i biznesu. W inauguracyjnym przemówieniu dr Bożena Piechowicz zaznaczyła, że dzisiejsza Inauguracja rozpoczyna XX rok działalności uczelni. Jubileusz jest okazją do podsumowania osiągnięć uczelni jak również na przedstawienie planów na przyszłość. Szczególną uwagę poświęciła położnictwu, nowemu kierunkowi studiów licencjackich oraz programowi Erasmus+. Do znaczących sukcesów zaliczyła pozyskanie funduszy z UE na nowy program rozwojowy w zakresie kształcenia studentów na kierunku położnictwo. Dr Bożena Piechowicz zapowiedziała uruchomienie w nowym roku akademickim Monoprofilowego Centrum Symulacji Medycznych oraz rozpoczęcie nowego projektu, opartego o środki unijne, Przestrzeń współpracy – przestrzeń rozwoju. Podkreśliła znaczenie kształcenia ustawicznego, rozwój oferty studiów podyplomowych, kursów i szkoleń. Przemówienie zostało zakończone podziękowaniami skierowanymi do władz państwowych i lokalnych, środowiska biznesu oraz instytucji i organizacji społeczno-gospodarczych. Rektor podziękowała też całej społeczności akademickiej za zaangażowanie w działania służące rozwojowi Uczelni.
 

Najważniejszym punktem uroczystości była immatrykulacja studentów I roku. Ceremonia została przeprowadzona zgodnie z wieloletnią tradycją. Rozpoczęło ją uroczyste ślubowanie, później nastąpiło wręczenie aktów immatrykulacyjnych, a na koniec studenci symbolicznym dotknięciem rektorskiego berła zostali przyjęci w poczet akademickiej braci. Immatrykulację zakończył hymn „Gaude Mater Polonia” w wykonaniu Chóru Zespołu Szkół Muzycznych w Siedlcach pod dyrekcją Michała Hołowni.

Wiele ciepłych słów do świeżo upieczonych studentów skierowała przedstawicielka Parlamentu Studenckiego Krystyna Motsak.

Tradycją uroczystości inauguracyjnej są odznaczenia i nagrody. W tym roku na podstawie Postanowienia Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej o nadaniu odznaczeń, na wniosek Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie Państwa przez 30 lat pracy, Medalem Złotym Za Długoletnią Służbę odznaczeni zostali: prof. dr hab. n. med. Mieczysław Szostek oraz prof. dr hab. Czesław Skowronek. W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy, na podstawie jego upoważnienia medal wręczył Minister Energii Pan Krzysztof Tchórzewski.

Collegium Mazovia

Zdjęcia (11)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe