Niedziela, 20.01.2019

Stefaniuk: w imię politycznej wojny czyni się z pracowników niemalże złodziei

  • 2.11.2018, 14:08 (aktualizacja 02.11.2018 23:21)
  • papaj
Stefaniuk: w imię politycznej wojny czyni się z pracowników niemalże złodziei
Oświadczenie prezydenta Dariusza Stefaniuka w sprawie premii dla pracowników magistratu.

Każdy, kto patrzy na nasze miasto przez pryzmat pomyślności jego mieszkańców, nie zaś przez krzywe zwierciadło walki politycznej widzi, że w ostatnich latach sporo się u nas zmieniło. Jest to zmiana na lepsze. Udało się nam pozbyć potężnego garbu zadłużenia, pozostawionego przez poprzednią ekipę. Ruszyły inwestycje, bo wreszcie odzyskaliśmy możliwość, by przeznaczać na nie odpowiednie pieniądze. Przygotowywane są kolejne, które dzięki zmianie politycznej w sejmiku województwa zyskają kolejne źródło finansowania.

Rozwój miasta w ostatnich latach jest zasługą wszystkich ciężko pracujących bialczan. Są wśród nich, co oczywiste, także bialscy urzędnicy. Za zrealizowanie zadań otrzymali oni odpowiednie premie. Stało się to kanwą kolejnego ataku ze strony tych, którym przez niemal cztery lata wszystko (także system premiowy w urzędzie) się u nas podobało, a dziś mówią, że Biała Podlaska jest w ruinie.

Jest mi przykro, że obliczone na zdyskredytowanie mnie ciosy trafiają tak naprawdę w uczciwych, ciężko pracujących specjalistów z Urzędu Miasta. W imię politycznej wojny czyni się z nich niemalże złodziei. Odbiera się im satysfakcję z dobrej roboty, jaką wykonują codziennie dla nas wszystkich – także dla tych, którzy dziś obrzucają ich błotem. Stanowczo się takim praktykom sprzeciwiam.

Jednocześnie chcę dodać, że premie otrzymali wszyscy pracownicy urzędu, bez względu na ich preferencje polityczne czy wyborcze. Nagrody nie otrzymałem za to ja. Apeluję więc do moich konkurentów – spierajmy się, krytykujcie mnie, ale grajmy fair. Zostawcie w spokoju bialczan, którzy chcą po prostu pracować dla naszego miasta.

papaj
Podziel się:

Pozostałe