Niedziela, 20.01.2019

Środki unijne dla SP ZOZ

  • 7.11.2018, 09:36
  • Urząd Miasta Siedlce
Środki unijne dla SP ZOZ
6 listopada podpisano umowy o dofinansowanie trzech projektów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Beneficjentami są siedleckie szpitale: miejski i wojewódzki.

Pierwszą z umów podpisano z Samodzielnym Publicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej w Siedlcach. Już niebawem ponad 9,2 mln zł ze środków unijnych trafi do SP ZOZ w Siedlcach na doposażenie placówki w sprzęt medyczny. Z kolei Mazowiecki Szpital Wojewódzki w Siedlcach otrzyma ponad 13,3 mln zł z UE na zakup nowoczesnej aparatury medycznej, a także stworzenie pacjentom miejsca do rehabilitacji, rekreacji i edukacji.

We wtorek umowy w sprawie podpisali: wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc i beneficjenci: Mirosław Józef Leśkowicz – dyrektor SPZOZ w Siedlcach, Marcin Kulicki – prezes zarządu w Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim w Siedlcach i Dariusz Młynarczyk – członek zarządu w Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim w Siedlcach. Podpisaniu umowy z SP ZOZ towarzyszył prezydent Siedlec Wojciech Kudelski.

Decyzją zarządu województwa mazowieckiego projekty te otrzymają łącznie blisko 22,6 mln zł dofinansowania w ramach RPO WM 2014-2020. Projekty otrzymają unijne dofinansowanie w ramach konkursu z Działania 6.1 Infrastruktura Ochrony Zdrowia i z Działania 6.2 Rewitalizacja obszarów zmarginalizowanych. Nabór ogłosiła i przeprowadziła Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych.

 

Urząd Miasta Siedlce
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe