Przekroczyłeś prędkość ? – wypełnij oświadczenie woli

  • 21.12.2018, 08:57
  • Komenda Miejska Policji
Przekroczyłeś prędkość ? – wypełnij oświadczenie woli
Wczoraj (20.12) policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Siedlcach przeprowadzili na podległym terenie działania ramach akcji „Prędkość”. Oprócz przewidzianych prawem sankcji policjanci wręczali kierowcom „Oświadczenia woli” dla potencjalnych dawców narządów do przeszczepienia.

Siedlecka Policja  prowadzi szereg akcji prewencyjnych  celem zapewnienia  bezpieczeństwa podróżującym drogami naszego województwa. Wczorajsze działania przeprowadzone na terenie powiatu miały na celu  wyeliminowanie z niego osób, które swym nieodpowiedzialnych zachowaniem stwarzały zagrożenie dla innych. W trakcie  akcji „Prędkość” policjanci szczególnym kontrolom poddawali  kierowców jadących zbyt szybko,  zwłaszcza w obszarach zabudowanych. Nasi funkcjonariusze  starają  się trafić do wyobraźni kierujących. Dlatego też wczoraj kierowcy poza mandatami i pouczeniami  otrzymywali  wzór „ Oświadczenia woli” ,  bo każdy nieprzestrzegający przepisów w zakresie ograniczenia prędkości, to potencjalny dawca tkanek i narządów do przeszczepów. Jeżeli nie szanuje swojego życia ma szanse uratować życie innej osobie. Nasza akcja wywołała niemałe zdziwienie, a nawet konsternację  wśród zatrzymywanych do kontroli. Mamy nadzieję , że spowoduje zdjęcie nogi gazu i dalszą jazdę z przepisową prędkością.   Wczoraj policjanci   ujawnili m.in. prawie 40  przypadków   przekroczenia dozwolonej prędkości w obszarze  zabudowanym.

Komenda Miejska Policji

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe