Świadomi rodzice to Bezpieczny Maluch

  • 28.12.2018, 09:04
  • Ewa Ryłko
Świadomi rodzice to Bezpieczny Maluch
W styczniu 2019 roku rusza kolejna edycja Kampanii Bezpieczny Maluch. Jest to najszersza w Polsce akcja skierowana do kobiet w ciąży i rodziców małych dzieci mająca na celu edukację z zakresu bezpieczeństwa i zdrowego rozwoju dziecka.

Bezpłatne warsztaty odbędą się w kilkudziesięciu miastach Polski, wszędzie prowadzone przez doświadczonych ratowników medycznych i najlepszych instruktorów bezpieczeństwa. Kampania 8 stycznia odwiedzi Siedlce.

Misją Kampanii jest zwiększenie świadomości dotyczącej bezpiecznego macierzyństwa oraz pomoc rodzicom w zdrowym rozwoju ich dziecka. W ramach Kampanii Bezpieczny Maluch 2019 na terenie całej Polski odbędą się warsztaty dla rodziców. Uczestnicy nauczą się jak udzielić pierwszej pomocy kobiecie w ciąży oraz niemowlęciu, dowiedzą się jak zmniejszyć ryzyko nagłej śmierci łóżeczkowej niemowląt oraz spotkają z ekspertem, który poprowadzi autorski warsztat “Bezpieczny transport niemowląt i małych dzieci”. W trakcie warsztatu przyszli rodzice dowiedzą się jak wybrać bezpieczny fotelik dla swojego dziecka, jak prawidłowo go zamontować w samochodzie oraz jak zapiąć dziecko w foteliku zapewniając mu maksimum bezpieczeństwa i komfortu. Partnerzy Kampanii przygotowali dla każdego uczestnika upominki związane z bezpiecznym macierzyństwem, dodatkowo na koniec każdego spotkania odbędzie się losowanie atrakcyjnych nagród.

Wstęp na spotkania jest bezpłatny, ale liczba miejsc ograniczona. Pierwsze w 2019 roku spotkanie Bezpiecznego Malucha odbędzie się  Siedlcach już 8 stycznia. Przyszli rodzice, którzy chcą zdobyć wiedzę przekazywaną przez doświadczonych instruktorów powinni zarejestrować się poprzez stronę internetową: www.bezpiecznymaluch.pl.

Przyszli rodzice wychodzą z warsztatów usatysfakcjonowani, bo wiedza, którą zdobyli jest bezcenna. Pozwala zachować zimną krew i podjąć działania w chwili zagrożenia życia ich dziecka. Na fanpage’u na facebook’u można przeczytać jedną z wielu pozytywnych opinii o warsztatach: „Świetne warsztaty! Dużo praktyki przekazywanej przez doświadczonych ratowników medycznych i rodziców jednocześnie - takiej wiedzy nie da się zdobyć z internetu czy mądrych książek. Namawiam każdego przygotowującego się do roli rodzica żeby poświecić 3-3,5h żeby wiedzieć jak pomóc własnemu dziecku w razie potrzeby. Choć pewnie każdy by chciał aby ta wiedza nigdy nie przydała się w praktyce... Rodzicu pamiętaj - to Ty jesteś najlepszym ratownikiem dla swojego dziecka…”. Każdy taki kontakt zwrotny od uczestników utwierdza organizatorów w przekonaniu, że Kampania jest potrzebna, dlatego na 2019 rok przygotowano ponad 100 spotkań, na których zostanie przeszkolonych około 15 000 rodziców, możesz być jednym z nich, wystarczy zarejestrować się na warsztaty wchodząc na stronę internetową http://www.bezpiecznymaluch.pl.

Ewa Ryłko

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe