Piątek, 19.07.2019

Wspomnienia i powroty - wystawa Barbary Pierzgalskiej

  • 07.01.2019, 12:08 (aktualizacja 07.01.2019, 12:13)
  • Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach
Wspomnienia i powroty - wystawa Barbary Pierzgalskiej
W czwartek, 10 stycznia o godz. 18:00 w Galerii Teatralnej CKiS odbędzie się otwarcie wystawy Barbary Pierzgalskiej "Wspomnienia i powroty" realizowanej w ramach stypendium artystycznego Prezydenta Miasta Siedlce.

Barbara Pierzgalska
Urodzona w Siedlcach. Dyplom w PWSSP w Łodzi – Wydział tkaniny. Zajmuje się tkaniną unikatową, rysunkiem, malarstwem, projektowaniem wnętrz oraz tkanin przemysłowych. Stypendystka Ministra Kultury i Sztuki. Rzeczoznawca przy Ministerstwie Kultury i Sztuki. Otrzymała medal „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Zorganizowała 30 ważniejszych wystaw indywidualnych. Brała udział w wielu wystawach zbiorowych, w kraju i zagranicą (m.in. Francja, Holandia, Niemcy, Węgry, Grecja, Finlandia). Należy do Stowarzyszenia Pastelistów Polskich oraz Związku Polskich Artystów Plastyków. Aktywnie uczestniczy w życiu artystycznym kraju. Jej prace znajdują się w muzeach polskich oraz w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą.

Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe