Piątek, 19.07.2019

Ultramaraton Nadbużański po raz drugi!

  • 09.01.2019, 11:06
  • Angelika Lange
Ultramaraton Nadbużański po raz drugi!
14 stycznia i 14 września 2019 roku – te dwie daty warto sobie zaznaczyć w kalendarzu. Pierwszy termin to rozpoczęcie zapisów na drugą edycję Ultramaratonu Nadbużańskiego, drugi - to data tegoż biegu. Wierzymy w zapewnienia uczestników pierwszego UMN, że z większością z nich spotkamy się ponownie we wrześniu, a połowa przywiezie ze sobą znajomych, dlatego też zwiększyliśmy limit do 800 uczestników, ale radzimy nie zwlekać z rejestracją na bieg, by pakietów starczyło dla wszystkich chętnych – zachęcają Organizatorzy.

Na biegaczy czeka kilka niespodzianek. Do wyboru ponownie są trzy biegi nazwane z podlaskiej gwary: Szpurt, Chazior i Szmergiel, natomiast wszystkie trasy zostały urozmaicone i wydłużone. I tak: najkrótszy - Szpurt liczy teraz 18 km, do pokonania w ciągu max. 3,5 godziny. W okolicy 9-tego kilometra przy Wieży Widokowej w Mielniku zlokalizowany będzie punkt odżywczy, na którym nie zabraknie osławionych pierogów z owocami i innych regionalnych smakołyków. Drugi dystans, czyli Chazior wynosi 35 km. Limit czasu to 5,5 godziny, a na trasie będziemy Was poić i karmić dwa razy. Dla najbardziej wymagających i żądnych wrażeń mamy Szmergla o długości 65 km. Limit czasu został ustalony na 9,5 godziny, a biegacze będą mogli skorzystać z czterech punktów odżywczych.

Zależy nam na tym, by pokazać naszym zawodnikom nowe, ciekawe miejsca. Urokiem biegów trailowych jest teren, a ziemia mielnicka jest bardzo różnorodna, przez co atrakcyjna i wymagająca dla biegaczy. Tegoroczne trasy prowadzą w dużej mierze wzdłuż Bugu, drogami polnymi, gruntowymi i leśnymi, a nawet pasem granicznym! Pobiegniemy przez Rezerwat przyrody „Góra Uszeście” i Zespół przyrodniczo-krajobrazowy „Głogi” - jest to seria malowniczych wzniesień i wąwozów na podłożu kredowym. Obowiązkowo zmierzymy się też z „mleczną drogą” przy odkrywkowej kopalni kredy. Amatorzy Szmergla przemkną przez wieś Koterka, gdzie wśród lasów, na bagnach ukryta jest urodziwa cerkiew.

Marsz z kijkami w czarownych okolicznościach podlaskiej przyrody znajduje również swoich zwolenników, dlatego na 18-kilmoterowym Szpurcie zostaną rozegrane zawody Nordic Walking.

Na imprezie nie zabraknie Pistona, czyli zawodów biegowych dla dzieci. Mali „ultrasi” zmierzą się z dystansem 250 metrów (dzieci w wieku 6-10 lat) oraz 500 metrów (dzieci w wieku 11-13 lat). Trasy biegów zostaną wyznaczone na boisku sportowym tuż obok startu i mety biegów głównych. Zapisy na biegi dla dzieci uruchomione zostaną podobnie jak zapisy na biegi główne - w najbliższy poniedziałek, 14 stycznia.

Zwieńczeniem Ultramaratonu Nadbużańskiego będzie wieczorny koncert na amfiteatrze nad samym Bugiem, który poprzedzą dekoracje zwycięzców.

Regulamin Biegu i zapisy: http://ultramaraton.mielnik.com.pl/zapisy/

Angelika Lange
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Wacław
Wacław 09.01.2019, 19:18
Najlepszy bieg w roku 2018

Pozostałe