Podpalił wiatę śmietnika

  • 17.01.2019, 13:02
  • Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
Podpalił wiatę śmietnika
Policjanci z bialskiej komendy ustalili sprawcę podpalenia kontenerów na śmieci na terenie miasta. Wczoraj zarzuty w tej sprawie usłyszał 35-letni mieszkaniec miasta.

Mężczyzna tłumaczył, że powodem jego zachowania był fakt, że nie mógł dostać się do wnętrza zamkniętej wiaty. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Zniszczenie mienia zagrożone jest karą 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło pod koniec listopada ubiegłego roku, na ulicy Księcia Witolda w Białej Podlaskiej. Nieznany sprawca podpalił osłonę śmietnika i znajdujące się wewnątrz kontenery. Pokrzywdzony oszacował straty na kwotę niemal 4 tys. złotych. Sprawą zajęli się policjanci z bialskiego wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu. Mundurowi ustalili  personalia mężczyzny podejrzanego o udział w sprawie.

Okazało się, że jest to 35-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Mężczyzna zatrzymany został do wyjaśnienia. W trakcie rozmowy z policjantami przyznał, że powodem jego zachowania był fakt, iż nie mógł dostać się do wnętrza zamkniętej wiaty. Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzut i przyznał się do winy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Zniszczenie mienia zagrożone jest karą 5 lat pozbawienia wolności.

W trakcie prowadzonych działań policjanci ustalili, że nie jest to jedyny czyn na koncie bialczanina. Podejrzewany jest również o podpalenie kontenerów na śmieci w dwóch kolejnych miejscach na terenie miasta. Policjanci ustalają teraz wszystkie okoliczności zdarzeń.

Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe