Siedlczanie wsparli akcję Kilometry Dobra

  • 02.06.2015, 08:00
  • Caritas Diecezji Siedleckiej
Siedlczanie wsparli akcję Kilometry Dobra
Blisko 12 tys. zł - tyle pieniędzy udało się uzbierać w ramach kampanii społecznej "Kilometry Dobra", w którą włączyła się Caritas Diecezji Siedleckiej. 31 maja w Siedlcach odbył się finał akcji, w czasie którego zebrane w ramach kampanii środki były układane w jednozłotówkowe ciągi.

Siedlczanie wsparli akcję "Kilometry Dobra"

Blisko 12 tys. zł - tyle pieniędzy udało się uzbierać w ramach kampanii społecznej "Kilometry Dobra", w którą włączyła się Caritas Diecezji Siedleckiej. 31 maja w Siedlcach odbył się finał akcji, w czasie którego zebrane w ramach kampanii środki były układane w jednozłotówkowe ciągi. Przy placu gen. Sikorskiego został z nich ułożony napis "Siedlce". Środki ze zbiórki zostaną przeznaczone na organizację kolonii dla dzieci z ubogich rodzin. Podobne finały odbywały się w całej Polsce.

W czasie akcji, która trwała od marca tego roku, najpierw zbierane były środki w formie wpłat przez stronę www.kilometrydobra.pl oraz na konto siedleckiej Caritas. Z wpłat udało się uzbierać prawie 6 tys. zł. Dodatkowo prowadzono zbiórki do puszek na ulicach Siedlec i w czasie rodzinnego pikniku - podczas finału akcji. Tylko w ramach niedzielnej zbiórki udało się uzyskać blisko 6 tys. zł.

Szczytny cel

- Caritas Diecezji Siedleckiej zdecydowała, że "Kilometry Dobra" w tym roku będą przeznaczone na wyjazdy wakacyjne dla dzieci z ubogich rodzin, bo nie każdego stać na wyjazd poza miejsca zamieszkania. Kiedy po wakacjach wracają, czują się gorsze. My, poprzez organizację kolonii, chcemy temu zapobiec - wyjaśnia Ilona Trojnar, koordynatorka akcji z ramienia Caritas Diecezji Siedleckiej.

Od niedzielnego poranka wolontariusze, którzy zaangażowali się w akcję, wymieniali uzbierane pieniądze na złotówki, liczyli środki, a następnie naklejali na specjalną taśmę, tworząc jednozłotówkowe ciągi. Do przygotowania jednego ciągu potrzebne były 44 złotówki. Z uzbieranych 11862 zł udało się przygotować prawie 273 metrowe ciągi. Ciągi zostały ułożone w napis Siedlce, który przez cały dzień stawał się coraz wyraźniejszy.

 

Dzień pełen atrakcji

 

Finał akcji "Kilometry Dobra" został połączony z Marszem dla Życia i Rodziny oraz rodzinnym piknikiem z okazji Dnia Dziecka. Na uczestników imprez czekała masa atrakcji. Na pikniku było mnóstwo gier i zabaw dla rodzin, dmuchane zabawki, zabawy z chustą Klanza, eksperymenty prowadzone przez akademię nauk, pokaz pomocy przedmedycznej, wozy strażackie, konkursy WORD, malowanie twarzy, konkursy plastyczne, tańce integracyjne, i megabańki mydlane.

"Kilometry Dobra" to ogólnopolska akcja, której finały odbywały się w całej Polsce. Łącznie w akcji wzięło udział 30 organizacji. Każda z nich zbierała środki na wybrany przez siebie cel. Wczorajszy finał akcji był jednoczesną próbą pobicia rekordu Guinnessa w układaniu nieprzerwanego ciągu z monet o nominale 1 zł. Rekordu tym razem nie udało się pobić. Obecny rekord należy do austriackiej organizacji BG/BORG Kirchdorf an der Krems, która w 2011 roku ułożyła ciąg o długości 75,24 km składający się z miliona jednocentówek euro. Organizatorzy akcji już zapowiadają, że będą próbowali pobić Austriaków w przyszłym roku.

Caritas Diecezji Siedleckiej

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe