Poniedziałek, 27.05.2019

"Kilometry Dobra" właśnie wystartowały!

  • 4.03.2019, 09:14
  • Caritas Diecezji Siedleckiej
"Kilometry Dobra" właśnie wystartowały!
Caritas Diecezji Siedleckiej już po raz 4. bierze udział w międzynarodowej kampanii dobroczynnej „Kilometry Dobra”. Organizacja, jako jedna z wielu, włącza się w szereg zbiórek, z których dochód wspiera różne cele organizacji partnerskich. Siedlecka Caritas obrała sobie za cel remont i adaptację budynku w Milanowie, chcąc przez to poprawić jakość życia i polepszyć warunki bytowe osób niepełnosprawnych. Kampania ruszyła 1 marca i potrwa do 2 czerwca 2019r.

„Kilometry Dobra” to cykliczna akcja, której inicjatorem i pomysłodawcą jest prezes Polskiego Instytutu Filantropii, Robert Kawałko. Stowarzyszenia i fundacje od 2014 roku (w tym roku przeprowadzana jest 6. edycja) zbierają pieniądze pod wspólnym szyldem „Kilometrów Dobra” na swój własny, szlachetny cel.

 

Mistrzostwa Świata w Dobroci

 

Ta akcja to próba pobicia Rekordu Guinnessa w układaniu szeregów z monet. Przez 5 lat sfinansowano tą metodą już 180 projektów wartych ponad 4,5 mln zł. 6. edycja jest wyjątkowa, ponieważ świętowana jest w niej 100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Każda uczestnicząca w kampanii organizacja ma, jako swego patrona, jednego filantropa, czyli postać historyczną, której postawa i dokonania są godne naśladowania.

 

Siedlecka Caritas: pomogli dzieciom

 

Przypomnijmy – w roku 2017 zbierano środki na leczenie i rehabilitację wybranych 7 chorych dzieci, które mają w Caritas diecezjalnej założone subkonta – zebrano ponad 30 tysięcy złotych.

 

Czas pomóc niepełnosprawnym i seniorom

 

Tegoroczna edycja ma na celu pomóc osobom niepełnosprawnym, które obecnie korzystają z Warsztatu Terapii Zajęciowej, umiejscowionego w starym drewnianym budynku w Parczewie. Docelowo jednostka ta ma zostać przeniesiona do pałacu w Milanowie (woj. lubelskie), aby osoby z niepełnosprawnością miały godne warunki do rehabilitacji, pokonywania swoich trudności i rozwoju. W budynku będzie również prowadzona aktywizacja seniorów. Do tego potrzebny jest jednak gruntowny remont.

 

Jak włączyć się w akcję?

 

Aby wesprzeć akcję należy poprzez stronę https://kilometrydobra.pl/organization/siedlce/ wpłacić dowolny datek. Finał kampanii będzie miał miejsce 2 czerwca 2019 r. w Siedlcach.

 

Co mówią ambasadorzy?

 

Energia, z jaką pracują uczestnicy, idea i rezultaty kampanii sprawiają, że wiele osób otworzyło się na ich działanie. „To jest Mistrzostwo Świata, oni będą w niebie. Dzielcie się tym, czym możecie: sercem, gestem, dobrym słowem.” – Tak działania "Kilometrów Dobra" komentuje Grzegorz Markowski z zespołu Perfect https://youtu.be/ISev0RPF1JU. Oprócz Zespołu Perfect, wśród ambasadorów kampanii są też m.in.: Zespół Skaldowie, Bracia Golcowie, aktorki Beata Ścibakówna i Wiktoria Gąsiewska, wokalista Witold Pasz, skoczek narciarski Maciej Kot i Kabaret Moralnego Niepokoju. – Zapraszamy do zbierania złotówek, dwuzłotówek i większych nominałów, aby wspomóc nasz szlachetny cel! – zachęcają organizatorzy siedleckiej edycji.

Caritas Diecezji Siedleckiej
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe