Olaboga Babciu!

  • 27.03.2019, 13:16 (aktualizacja 27.03.2019, 13:33)
  • Angelika Lange
Olaboga Babciu!
-”Olaboga jak zimno, załóż czapkę” - na pewno nie raz słyszeliśmy takie zdanie wypływające z ust naszych kochanych babć i dziadków. Młodzież z ZSP nr.2 w Siedlcach postanowiła zamienić się rolami z dziadkami i teraz to oni krzyczą “Olaboga Babciu uważaj na oszustów!”.

Na pewno każdy słyszał o metodach oszustw popularnie zwanymi “Na wnuczka” czy “Na Policjanta”, złodzieje pozbawiają w ten sposób seniorów oszczędności życia. Tylko w ciągu roku wyłudzono aż 50 milionów złotych, a liczba oszukanych sięgnęła 1700 osób.   Uczniowie stworzyli na potrzeby kampanii Babcię Krysię oraz Dziadka Staśka, bohaterowie wystąpili w Filmie promocyjnych , w którym zawarto 10 przykazań bezpiecznego seniora oraz sposoby działań złodziei. Film jest dostępny na YouTubie oraz Facebooku kampanii społecznej “Olabogababciu”. Spot dotarł do blisko 25 tys osób. Przygotowany przez nich filmik nie był jedynym sposobem na nagłośnienie całej akcji, młodzi organizatorzy zaprojektowali ulotki oraz plakaty przedstawiające problem. Przed drukiem ulotek oraz plakatów pozyskali sponsorów, którzy sfinansowali koszty przeprowadzenia kampanii. Uczniowie zaprosili do współpracy Komendę Miejską Policji w Siedlcach oraz Bank Santander do przeprowadzenia spotkań z seniorami “twarzą w twarz”. Na spotkaniach seniorzy poznali metody działania oszustów od Policjanta, wysłuchali jak bezpiecznie korzystać z bankomatów oraz bankowości Online od specjalisty udostępnionego przez bank oraz obejrzeli scenki rodzajowe, przygotowane i przedstawione przez młodzież, opisujące sposób działania złodziei. Więcej o problemie można znaleźć na Facebooku, czytajcie, polubcie oraz udsotępnijcie.

Angelika Lange

Załączone pliki do pobrania (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe