Radny Miasta Robert Chojecki w Studio TV

  • 29.03.2019, 15:25
  • Angelika Lange
 Radny Miasta Robert Chojecki w Studio TV
Robert Chojecki w rozmowie z Kamilem Sulejem o sporcie w Siedlcach

Na ostatnim spotkaniu w sprawie sportu Prezydent Miasta Andrzej Sitnik przedstawił swój pomysł na działalność sportu w Siedlcach. Co sądzi o nim Radny Robert Chojecki?

R. Chojecki: „..No ja niestety nie mogę być takim optymistą jak Pan prezydent. Ten projekt dla mnie jest modelem oszczędzania, a nie o to chodzi w sporcie. To musi być strategia rozwoju sportu, która oparta jest na klasach sportowych, ale mam szereg wątpliwości..”

 

Znane i lubiane w naszym mieście Rugby nie znalazło się na liście sportów priorytetowych. Czy to znaczy, że dziecko przejawiające zamiłowanie lub talent do tego sportu będzie musiało jeździć aż na Strzałę?

R. Chojecki: „...właśnie to jest szczególnie bolesne dla mnie. W tym roku wypada 40-lecie Rugby w Siedlcach ma piękną i bogata tradycję. To są zespoły, które zawsze walczyły o najwyższe cele. Dla mnie ta decyzja jest zupełnie niezrozumiała, ponieważ musimy stawiać na siedlecką młodzież i dzieci.”

 

Czy to dobrze, że te klasy sportowe istniały i dawały nam zdrowych, młodych siedlczan?

R. Chojecki: „Tak to zdecydowanie dobrze, jednak mam pewne zastrzeżenia. Te klasy sportowe w szkołach nie są efektywne, a jego rozszerzenie nie udźwignie sportu w Siedlcach.

 

Czy możemy spodziewać się jakiegoś Pana pomysłu?

R. Chojecki: „..Tak. Musimy sporządzić strategię rozwoju sportu w mieście, podać dwie dyscypliny wiodące, które będą w klasach najwyższych, a reszta dyscyplin będzie i musi mieć dofinansowanie i wsparcie z miasta, bo rodzice nie są w stanie udźwignąć kosztów, którymi są obarczane treningi.”

Angelika Lange

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe