Środa, 17.07.2019

10 MLN ZŁ Z BUDŻETU MAZOWSZA NA OBIEKTY SPORTOWE!

  • 05.04.2019, 14:38 (aktualizacja 05.04.2019, 14:42)
  • Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
10 MLN ZŁ Z BUDŻETU MAZOWSZA NA OBIEKTY SPORTOWE!
Rusza nabór wniosków na budowę i modernizację hali sportowych, skateparków, pumptracków, siłowni plenerowych i innych obiektów sportowych. Samorząd województwa na ten cel przeznaczy w tym roku aż 10 mln zł. W ramach Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej gminy i powiaty mogą składać wnioski o dofinansowanie do 30 kwietnia 2019 r.

To już druga edycja cieszącego się dużym zainteresowaniem Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej Mazowsze 2019. Tylko w ubiegłym roku dofinansowanych zostało 69 projektów. Wśród nich pumptracki, siłownie zewnętrzne, boiska, hale sportowe czy lodowiska. Program jest odpowiedzią na zgłaszane przez mazowieckie gminy i powiaty zapotrzebowanie na remonty już istniejących lub utworzenie nowych obiektów sportowych.

 

W tym roku przeznaczamy aż 10 mln zł na mazowieckie obiekty sportowe. Inwestujemy w nowoczesną i atrakcyjną dla ludzi młodych infrastrukturę sportową, a tym samym wspieramy aktywność sportową wśród młodzieży – mówi marszałek Adam Struzik.

 

MIWIS skierowany jest do gmin i powiatów, które mogą ubiegać się o wsparcie na jeden projekt. Wnioski mogą dotyczyć zarówno tworzenia nowych obiektów sportowych, jak i remontów i modernizacji obiektów już istniejących.

 

To bardzo ważna inicjatywa. Ten program stworzyliśmy z myślą o wszystkich tych gminach i powiatach, w których brakuje miejsc na aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Cieszę się, że mogliśmy wygospodarować z naszego budżetu środki na ten cel – podkreśla członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.

 

Wsparcie przedsięwzięcia może wynieść do 75 proc. kosztów kwalifikowanych i nie powinno przekroczyć 200 tys. zł. Wszystkie dofinansowane obiekty mają służyć masowemu uprawianiu sportu i spełniać warunek nieodpłatnej ogólnodostępności.

 

Nabór trwa do 30 kwietnia br.

Wnioski można składać w formie papierowej, osobiście lub kurierem w godzinach: 8.00-16.00 w Kancelarii Ogólnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie, ul. Jagiellońska 26 lub w punktach kancelaryjnych urzędu oraz za pośrednictwem poczty na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie, Departament Edukacji Publicznej i Sportu, ul. Brechta 3, 03-472 Warszawa.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie internetowej: www.mazovia.pl

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe