Środa, 16.10.2019

Bakteria w szkole. Pytań jest coraz więcej!

  • 08.04.2019, 11:51 (aktualizacja 08.04.2019, 12:02)
  • WP
Bakteria w szkole. Pytań jest coraz więcej! W Zespole Szkół Ogólnokształcących wykryto groźną bakterię!
W ubiegłym tygodniu „Słowo Podlasia” poinformowało o szokującej sprawie wykrycia bakterii Legionelli w jednej ze szkół. Postanowiliśmy kontynuować temat.

W wyniku dziennikarskiego śledztwa okazało się, że woda w budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Białej Podlaskiej jest skażona. Obowiązujące normy przekroczono dziesięciokrotnie. Bakteria Legionalli, o której piszemy odpowiedzialna jest m.in. za występowanie ciężkiego zapalenia płuc, czy niewydolności oddechowej.

Jak się okazało, to samo ujęcie wody posiada miejski żłobek. Jednak tam, dyrekcja szybko poradziła sobie z bakterią. Dlaczego więc sprawę zbagatelizowano w ZSO nr 2.

Dziennikarze „Słowa Podlasia” nie otrzymali od miejskich urzędników informacji od kiedy wiedzą o bakterii w szkole i co z tą wiedzą zrobili. Dlatego też postanowiliśmy w trybie dostępu do informacji publicznej poprosić prezydenta Michała Litwiniuka m.in.: o kopię wszelkiej korespondencji od momentu stwierdzenia przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną występowania bakterii. Także tą dotyczącą dotyczące podjętych działań informacyjnych w stosunku do dzieci i rodziców tej szkoły. Jeżeli takie działania w ogóle były?

Do sprawy będziemy wracać!

WP
Podziel się:


Pozostałe