Środa, 16.10.2019

Torba Miłosierdzia na Tydzień Miłosierdzia

  • 11.04.2019, 08:47
  • Caritas Diecezji Siedleckiej
Torba Miłosierdzia na Tydzień Miłosierdzia
Papież Franciszek nie przestaje inspirować do konkretnych czynów miłości, hojności i dobroci. Narzędziem, które pomoże w realizacji takiego zadania w zbliżającym się Tygodniu Miłosierdzia (28 kwietnia – 4 maja) jest Torba Miłosierdzia. Inicjatywa uruchomi pokłady dobra w parafiach. Kiedy dzielimy się z kimś jedzeniem, naszym czasem, nie jesteśmy już biedni – wzbogacamy się – podkreśla często Papież Franciszek.

Dlatego Caritas Diecezji Siedleckiej przygotowała specjalnie oznakowane papierowe torby, które trafiły do parafii wyrażających chęć zaangażowania się w tę akcję. Księża Proboszczowie oraz przedstawiciele Parafialnych Zespołów Caritas mogą jeszcze w dalszym ciągu włączać się do tej akcji. Torby Miłosierdzia są do odebrania w siedzibie Caritas Diecezji Siedleckiej przy ul. Bpa Ignacego Świrskiego 57 w Siedlcach.

Chętne osoby z konkretnych parafii mogą wyposażyć taką torbę w artykuły pierwszej potrzeby: spożywcze, środki piorące i środki czystości. Zebrane produkty pozostają do dyspozycji Księży Proboszczów, Parafialnych Zespołów Caritas oraz Parafialnych Koordynatorów Dzieł Miłosierdzia. Przekazuje się je  najbardziej potrzebującym osobom i rodzinom z terenu parafii.

Informacja dla dobroczyńców:

  • Po pierwsze: należy upewnić się, czy swoja parafia bierze udział w akcji, a jeśli tak – zgłosić w niej zapotrzebowanie na torbę i zabrać ją z kościoła do domu.
  • Po drugie: uzupełnić ją artykułami spożywczymi z długim terminem przydatności (takimi jak mąka, cukier, płatki kukurydziane, kawa, herbata, ryż, kasza, makaron, margaryna, olej, słodycze, konserwy) i chemicznymi (mydło, proszek do prania, preparaty do czyszczenia). Warto zapakować te dwa rodzaje produktów oddzielnie.
  • Po trzecie: przynieść ją z powrotem do parafii.

W celu uzyskania szczegółowych informacji i złożenia zamówienia prosimy o kontakt:

Koordynator: Monika Rybaczewska tel. 512-936-068

 

Caritas Diecezji Siedleckiej
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe