Środa, 16.10.2019

Stefaniuk: na uroczystości smoleńskie każdy powinien dostać zaproszenie. W tym roku mnie nie zaproszono!

  • 12.04.2019, 10:20 (aktualizacja 12.04.2019, 10:38)
  • WP
Stefaniuk: na uroczystości smoleńskie każdy powinien dostać zaproszenie. W tym roku mnie nie zaproszono! – Zobowiązuję się, że gdy my zorganizujemy te uroczystości, każdy z Was będzie zaproszony - podkreślał Dariusz Stefaniuk.
Mocna wypowiedź wicemarszałka województwa lubelskiego Dariusza Stefaniuka.

Gołym okiem widać, że miejskie uroczystości poświęcone katastrofie smoleńskiej zdecydowanie straciły na jakości. Zostały potraktowane po macoszemu, a przecież w tej strasznej tragedii zginęli przedstawiciele wszystkich środowisk politycznych.

Takiemu obrotowi sprawy stanowczo zaprotestował wicemarszałek województwa Dariusz Stefaniuk. Mówił to otwarcie podczas miejskich obchodów. Można było odczuć wrażenie, że był tam „persona non grata”, bo nie otrzymał na uroczystość zaproszenia.

– Za rok organizacją 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej zajmie się Urząd Marszałkowski. Wtedy każdy otrzyma zaproszenie. Mnie tu dziś mogło nie być, bo zaproszenia nie otrzymałem. Zobowiązuję się, że gdy my zorganizujemy te uroczystości, każdy z Was będzie zaproszony i każdy z Was znajdzie się w godnym miejscu – punktował obecne władze miasta wicemarszałek województwa lubelskiego.

O sprawie alarmowali już wcześniej radni klubu Zjednoczonej Prawicy. Na facebooku zamieścili bardzo wymowny wpis. Mieszkańcy, aby dowiedzieć się o uroczystościach musieli dzwonić do gwardiana kościoła św. Antoniego. – Apelujemy do władz miasta aby nie odbierały bialczanom okazji do obchodzenia ważnych rocznic – piszą miejscy radni.

– Na stronie urzędu umieszczono lakoniczną informację na ten temat, jednak brak plakatu czy zapowiedzi skierowanej do mediów jest sytuacją niedopuszczalną, która godzi w pamięć o wszystkich pasażerach tragicznego lotu. Na pokładzie znajdowali się przedstawiciele różnych partii i wyznań oraz najważniejsze osoby w państwie. Byli do przedstawiciele naszego kraju i wszystkich Polaków! – dodają przedstawiciele największego klubu w radzie miasta.

Wicemarszałek nawiązał również do wydarzeń z ostatnich miesięcy. O uprawianiu polityki na grobach. – Przykro mi było, gdy szydzono z pomnika nieżyjącej pary prezydenckiej, gdy uprawiano tam kampanie, gdy panowie z KOD-u, którzy nawet nie są z Białej Podlaskiej, wieszali tam koszulki, a część środowisk na facebooku rechotała – podkreślał rozgoryczony.WP
Podziel się:

Pozostałe