Środa, 16.10.2019

Caritas pomaga osobom bezdomnym

  • 14.04.2019, 12:37
  • Caritas Diecezji Siedleckiej
Caritas pomaga osobom bezdomnym
Gorący posiłek, odzież czy schronienie w postaci „mieszkań chronionych” – to nie jedyne formy pomocy osobom bezdomnym, oferowane przez Caritas Diecezji Siedleckiej. W niedzielę 14 kwietnia 2019r. obchodzony jest Dzień Ludzi Bezdomnych.

- Nasze specjalistyczne wsparcie kierujemy do osób najbardziej potrzebujących – również tych, które straciły dach nad głową i z różnych powodów żyją na ulicy. Nie pozostajemy obojętni na problem bezdomności. Obok pomocy doraźnej udzielamy też konsultacji z doradcą zawodowym, psychologiem i prawnikiem – mówi ks. Marek Bieńkowski, dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej.

Siedlecka Caritas proponuje szeroki wachlarz pomocowy: w dni robocze wydaje raz dziennie gorący posiłek (zupę) w dwóch jadłodajniach (w Siedlcach i Białej Podlaskiej), przekazuje paczki żywnościowe oraz dary rzeczowe (odzież, obuwie, artykuły pościelowe i inne przedmioty gospodarstwa domowego). Organizacja umożliwia też wypożyczenie sprzętu rehabilitacyjnego i zapewnia schronienie w ramach „mieszkań chronionych”. W przypadku, gdy osoba bezdomna została pokrzywdzona przestępstwem, może się ubiegać nawet o mieszkanie interwencyjne.

Szczegółowe informacje (również do pobrania) dostępne są na stronie www.siedlce.caritas.pl.

Caritas Diecezji Siedleckiej
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe