Środa, 16.10.2019

Powstanie parking przy TOP-54. Radni ZP i BS poparli wniosek Grodeckiego!

  • 15.04.2019, 16:55
  • WP
Powstanie parking przy TOP-54. Radni ZP i BS poparli wniosek Grodeckiego! (fot. TV Wschód) Przeciw pomysłowi Henryka Grodeckiego głosowali członkowie Koalicji Obywatelskiej Michała Litwiniuka
Przeciw inwestycji byli członkowie Koalicji Obywatelskiej Michała Litwiniuka.

To już pewne! Powstanie parking przy boiskach Akademii Piłkarskiej TOP-54. Tej inwestycji nie było w planach prezydenta Michała Litwiniuka. Zawnioskował o nią wieloletni trener piłkarski Henryk Grodecki. Poparli go koledzy klubowi ze Zjednoczonej Prawicy, członkowie Białej Samorządowej oraz Waldemar Godlewski z SLD.

Ten ostatni, formalnie należy do koalicji wspierającej działania włodarza, jednak tym razem poparł projekt opozycji. Pozostali członkowie klubu proprezydenckiego sprzeciwili się powstaniu miejsc postojowych dla rodziców dzieci. Koszt budowy to 200 tys. zł. Przeniesiono je z pozycji, która zakładała wykup gruntów.

To nie koniec inwestycji, których miało nie być albo mogłyby zostać niedokończone. Bogusław Broniewicz, przewodniczący rady miasta z Białej Samorządowej złożył wniosek o dołożenie 140 tys. zł do modernizacji kuchni w Szkole Podstawowej nr 5 oraz 40 tys. zł do budowy parkingu przy Przedszkolu Samorządowym nr 13. Kwoty zaplanowane przez miejskich urzędników i prezydenta, mogłyby być zbyt niskie, aby skutecznie zakończyć te przedsięwzięcia. Wnioski Białej Samorządowej spotkały się m.in. z aprobatą członków klubu Zjednoczonej Prawicy.

Pieniądze na dwie oświatowe inwestycje zostały przeniesione z promocji miasta. To pieniądze, które prezydent Michał Litwiniuk mógł przeznaczyć m.in. na życzenia świąteczne w prasie, ogłoszenia w mediach, czy materiały poligraficzne promujące działania magistratu, a co za tym idzie również włodarza.

WP

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Pozostałe