Wtorek, 17.09.2019

Zmiana obwodów do głosowania w Białej Podlaskiej. Nie daj się zaskoczyć!

  • 22.05.2019, 08:55
  • WP
Zmiana obwodów do głosowania w Białej Podlaskiej. Nie daj się zaskoczyć! (fot. pixabay) Siedziba Parlamentu Europejskiego w Brukseli. Eurodeputowanych wybierzemy w niedzielę. Lokale otwarte będą od 7.00 do 21.00.
Zobacz, jakie zmiany zaserwował prezydent Michał Litwiniuk. Tymczasem o udział w wyborach apelują władze województwa.

W najbliższą niedzielę wybory do Parlamentu Europejskiego. W Białej Podlaskiej zmieniono adresy niektórych lokali wyborczych, a w niektórych obwodach dopisano nowe adresy. Sprawdź nasze zestawienie, aby nie błądzić.

Bialczanie głos będą mogli oddać w 29 komisjach. Które zostały przeniesione?
- nr 14 z Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności, ul. Stacyjnej 6 do Przedszkola Niepublicznego im. Przyjaciół Kubusia Puchatka, ul. Łomaska 70,
- nr 15 z Przychodni Niepublicznej, ul. Czerwińskiego 25 do Szkoły Podstawowej Nr 3,ul. Sportowa 7,
- nr 16 z firmy „TRANSBET”, Grzybowa 52A do firmy Dariusz Głowacki „DAGO”, ul. Grzybowa 52B.

Dopisane zostały również adresy w poszczególnych obwodach:
- w obwodzie nr 1 adresu Sidorska 2A,
- w obwodzie nr 8 adresu Sidorska 105,
- w obwodzie nr 9 adresu Sidorska 142 i 258A,
- w obwodzie nr 10 adresu Warszawska 3A,
- w obwodzie nr 13 adresu Brzeska 99,
- w obwodzie nr 14 adresu Drzewieckiego 4,
- w obwodzie nr 17 adresu Droga Wojskowa 16D,
- w obwodzie nr 21 adresu Terebelska 44,
- w obwodzie nr 23 adresu Terebelska 60B,
- w obwodzie nr 27 adresów Długa 69, Łomaska 114, 114A, 118


O udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego apelują władze województwa lubelskiego. – Martwi nas niska frekwencja, pięć lat temu w kraju wyniosła zaledwie 23 proc.. Chcemy obudzić mieszkańców regionu, aby poszli na wybory. Udział w nich jest formą budowania społeczeństwa obywatelskiego – mówi marszałek Jarosław Stawiarski.

Jeżeli frekwencja będzie odpowiednio wysoka, województwo lubelskie może liczyć nawet na trzy mandaty. – Jeżeli chcemy zbudować silną Lubelszczyznę musimy mieć swoich przedstawicieli w Parlamencie Europejskim. Pokażmy, że społeczeństwo obywatelskie w naszym regionie ma się naprawdę dobrze. Pokażmy jak ważne jest dla nas to, co dzieje się w Europie i to, co dzieje się dzięki temu w regionie lubelskim – przekonywał przewodniczący Mulawa.

Marszałek województwa wysłał do wszystkich mieszkańców list, w którym namawia do wzięcia udziału w wyborach. W niedzielę, lokale otwarte będa od godziny 7.00 do 21.00.

WP

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe