Prezydent Litwiniuk nie skorzystał z zaproszenia kilku tysięcy osób popierających akcję!

  • 01.06.2019, 08:57 (aktualizacja 01.06.2019, 09:45)
  • WP
Prezydent Litwiniuk nie skorzystał z zaproszenia kilku tysięcy osób popierających akcję! fot. TV Wschód Oprócz setek kibiców, na inauguracji akcji pojawili się zawodnicy i trenerzy Podlasia.
- "Litwiniuk oddaj nasz stadion" - krzyczeli w piątek fani Podlasia Biała Podlaska.

Setki osób przyszły na inaugurację akcji „Oddajcie stadion dla Podlasia”. Zabrakło tylko „najważniejszego gościa”. Z zaproszenia nie skorzystał prezydent Michał Litwiniuk, który zdaniem wielu mieszkańców, schował się za kamerką internetową i na temat stadionu wolał prowadzić monolog w internecie. Dlaczego monolog? Ponieważ nie odpowiedział na żadne pytanie zadane przez kibiców.

Od kilku dni w internecie rekordy popularności bije fanpage „Oddajcie stadion Podlasiu”. Ponad 3 tysiące polubień w kilkadziesiąt godzin, pokazuje jak palącym problemem jest rozwiązanie umowy na wykonanie stadionu przez prezydenta Białej Podlaskiej. Organizatorzy akcji postanowili nie siedzieć z założonymi rękoma i zainaugurowali swoją akcję w realu. Skrzyknęli się w sieci. W kilka godzin po wrzuceniu posta, obok placu budowy, pojawiło się kilkaset osób. Nie tylko samych najzagorzalszych kibiców Podlasia, ale również rodziny z dziećmi, byli piłkarze oraz aktualni zawodnicy i trenerzy bialskiej drużyny. Zaprezentowano okolicznościowy transparent oraz wykrzyczano swoje racje. Była zapowiedź, że to tylko początek.Prezydenta Litwiniuka zabrakło, bo ten zorganizował internetowy spotkanie „na żywo”. Płonne są nadzieje tych, którzy spodziewali się, że Litwiniuk przedstawi swój pomył na rozwiązanie kwestii stadionu i hali dla „Ekonomika”. W swoim monologu na facebooku o przyszłości inwestycji nie usłyszeliśmy praktycznie nic, co skrzętnie zauważyli internauci, nie pozostawiając suchej nitki na włodarzu Białej Podlaskiej.


 

Prezydent omijał temat dalszych losów inwestycji. W internecie pojawił się za to komentarz osoby, która twierdzi, że z prezydentem na ten temat rozmawiała.

 


Kibice publicznie zadali siedem pytań Michałowi Litwiniukowi. Na żadne nie doczekali się odpowiedzi. Prezydent zarzucił środowisku kibiców kłamstwa. Stwierdził, że nikt nie prosił o dodatkowe spotkanie. Spotkało się to z szybką ripostą i obnażeniem prawdy.


Kibice nie otrzymali odpowiedzi na swoje pytania, dlatego pozostawiamy je w przestrzeni publicznej.
1 – W poprzedniej kadencji był Pan Wiceprezydentem Miasta. Jakie uwagi do projektu stadionu, przetargu i wyłonionej firmy zgłaszał Pan wtedy? PROSIMY O DOWODY.
2 – Jeśli poprzedni przetarg był nieprawidłowy i firma niewypłacalna czy jako Prezydent wystąpił Pan na drogę prawną by ukarać odpowiedzialnych za to? PROSIMY O DOWODY.
3 – Po zerwaniu przetargu dlaczego natychmiast nie rozpisał Pan nowego skoro miasto poniosło chociażby koszty projektu stadionu, hali i parkingu?
4 – Czy i jeśli ma Pan zamiar sprzedać grunt po stadionie to co z halą dla Ekonomika i parkingiem? 
5 – Jeśli stadion miałby stanąć w innym miejscu dlaczego w pół roku nie potrafił Pan wskazać nowej lokalizacji? Czy miasto w ogóle posiada takie grunty?
6 – Dlaczego nie spotkał się Pan z przedstawicielami kibiców którzy od lutego wnioskowali o takie spotkanie? Kiedy było ostatnie spotkanie z Prezesem lub zarządem Podlasia nt. stadionu? PROSIMY O DOWODY jeśli takowe nastąpiło.
7 – Dlaczego zwołuje Pan konferencję w internecie zamiast w sobotę o 14:00 przyjechać do Piszczaca na mecz Podlasia i wytłumaczyć się z działań kibicom? A przy okazji zobaczyć w jakich warunkach mieszkańcy Białej oglądają mecze swojej drużyny?

WP

Zdjęcia (4)

Podziel się:


Pozostałe