IV Spartakiada Osób Niepełnosprawnych „Skórzec 2019”

  • 04.06.2019, 09:19
  • Caritas Diecezji Siedleckiej
IV Spartakiada Osób Niepełnosprawnych „Skórzec 2019”
Zawody sportowe, biesiada przy muzyce, zabawy i gry na świeżym powietrzu – tak zapowiada się IV Spartakiada Osób Niepełnosprawnych w Skórcu, którą współorganizuje tamtejsza placówka Caritas Diecezji Siedleckiej - Warsztat Terapii Zajęciowej. Start 11 czerwca 2019r. o godz. 10:00 na boisku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przy ul. Siedleckiej 9.

Jak potwierdza Beata Mańkowska, kierownik Caritas Diecezji Siedleckiej Warsztatu Terapii Zajęciowej w Skórcu, spartakiada jest integracyjnym wydarzeniem, które cieszy się dużym zainteresowaniem.

Udział zapowiedziało 11 placówek z: Siedlec, Kisielan, Stoku Lackiego, Sokołowa Podlaskiego, Mińska Mazowieckiego, Parczewa, Białej Podlaskiej, do których należą osoby niepełnosprawne w wieku od kilku do nawet kilkudziesięciu lat. Organizatorzy spodziewają się 150 niepełnosprawnych uczestników.

- Dla naszych uczestników jest to niezapomniane przeżycie, pobudzające ducha sportowej rywalizacji, a przy tym także chęci w pokonywaniu barier i ograniczeń. Wielu z nich czeka na ten dzień przez cały rok. Spartakiada przynosi korzyści również mieszkańcom gminy i uczniom szkoły w Skórcu – dla nich to praktyczna lekcja tolerancji, współpracy i integracji z osobami niepełnosprawnymi – mówi B. Mańkowska.

Spotkanie rozpocznie się polonezem w wykonaniu harcerzy i uczestników. Głównym punktem programu będą zawody, a w nich 5 konkurencji sportowych.

Na spartakiadzie, współorganizowanej przez Caritas diecezjalną i Zespół Szkolno-Przedszkolny w Skórcu, będą obecne władze samorządowe województwa mazowieckiego, powiatu siedleckiego i gminy Skórzec.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: Katolickie Radio Podlasie, portal podlasie24.pl, Echo Katolickie.

Impreza potrwa do godz. 14:00.

Caritas Diecezji Siedleckiej

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe