Poważne zarzuty wobec lekarza pracującego w Białej Podlaskiej

  • 11.06.2019, 08:21 (aktualizacja 11.06.2019, 22:35)
  • WP
Poważne zarzuty wobec lekarza pracującego w Białej Podlaskiej (fot. TV Wschód) Za tego typu przestępstwa grozi od 2 do 12 lat więzienia. Lekarz nie został aresztowany. Pracuje nadal w bialskim szpitalu.
Głośna sprawa. Medyk pracuje na jednym z najbardziej znanych oddziałów.

Lekarz z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej został oskarżony o „doprowadzenie do obcowania płciowego” z 14-letnią dziewczyną. O sprawie pisze „Tygodnik Podlaski”. – Jest dobrym mężem, troskliwym ojcem, ma dziecko, które ma 5 miesięcy. Wykonuje swoje czynności służbowe zgodnie z literą sztuki medycznej – twierdzi na łamach periodyku przełożony Macieja T. słynny bialski lekarz i polityk Riad Haidar.

„Intymne spotkanie dorosłego mężczyzny z dzieckiem to nic innego, jak przestępstwo pedofilii. Tak właśnie zakwalifikowała postępowanie Macieja T. Prokuratura Rejonowa w Białej Podlaskiej, która niedawno zakończyła śledztwo w tej sprawie” - czytamy w „Tygodniku Podlaskim.

Prokuratura ustaliła, że „od 15 lipca 2018 r. do dnia 19 lipca 2018 r. w krótkich odstępach czasu, w wykonaniu z góry powziętego zamiaru wielokrotnie kontaktował się z małoletnią (lat 14) za pośrednictwem portalu internetowego, składał jej propozycje obcowania płciowego, poddania się i wykonania innych czynności seksualnych i zmierzał do ich realizacji, a ponadto doprowadził ją do obcowania płciowego, do poddania się przez nią innym czynnościom seksualnym a także wykonania przez nią innych czynności seksualnych”.

Za tego typu przestępstwa grozi od 2 do 12 lat więzienia. Lekarz nie został aresztowany. Pracuje nadal w bialskim szpitalu.

WP

Podziel się:


Pozostałe