Środa, 16.10.2019

Znaczki pielgrzymkowe

  • 17.06.2019, 14:44
  • Caritas Diecezji Siedleckiej
Znaczki pielgrzymkowe
Znaczki na Pieszą Pielgrzymkę Podlaską na Jasną Górę wykonują w tym roku osadzeni odbywający karę w oddziale terapeutycznym Zakładu Karnego w Siedlcach w ramach Koła Caritas, funkcjonującego przy projekcie „2 KROKI”.

Znaczek przedstawia gołębicę symbolizującą Ducha Świętego oraz hasło pielgrzymki: w mocy Ducha Świętego. W ten sposób 39. Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę odbędzie się również w duchowej łączności osadzonych w Zakładzie Karnym w Siedlcach z pielgrzymami, którzy na początku sierpnia wyruszą na pielgrzymi szlak.

Ks. Mateusz Czubak kapelan Zakładu Karnego w Siedlcach jest przekonany, że każdy uczestnik pielgrzymki, niosąc znaczek wykonany przez więźniów, zaniesie ich intencje przed oblicze Jasnogórskiej Matki, a także będzie pamiętał o przebywających za kratami w swoich modlitwach. 

Osadzeni wykonają ponad 4000 znaczków. Czas spędzony przy pracy jest okazją do rozmów. Pytani o intencje, które przekażą pątnikom za pośrednictwem Ks. Mateusza – więźniowie najczęściej podkreślają, że chcą swojej przemiany i tęsknią za wolnością.

Znaczki wykonują osadzeni, odbywający karę w oddziale terapeutycznym dla skazanych z niepsychotycznymi zaburzeniami psychicznymi lub upośledzonych umysłowo, w ramach działającego w Zakładzie Karnym w Siedlcach Koła Caritas, które jest jednym z elementów programu „2 Kroki”, realizowanego przez Caritas Diecezji Siedleckiej.

Zdjęcia: st.chor. Grzegorz Demianiuk

 

Caritas Diecezji Siedleckiej

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe