Środa, 16.10.2019

Outsourcing IT – korzyści dla małych i średnich przedsiębiorstw

  • 19.06.2019, 10:29 (aktualizacja 19.06.2019, 13:01)
  • M. Masalski
Outsourcing IT – korzyści dla małych i średnich przedsiębiorstw
Obecnie nowoczesne przedsiębiorstwa najczęściej bazują na wykorzystaniu komputerów oraz odpowiedniego oprogramowania. Zagadnienia informatyczne mają ogromny wpływ na funkcjonowanie firmy i jej efektywność. Różnego rodzaju awarie w systemach komputerowych mogą powodować nieodwracalne zmiany i przestoje w pracy, dlatego też coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na outsourcing IT.

Outsourcing IT oznacza przekazanie obowiązków realizowania przeróżnych działań powiązanych z urządzeniami komputerowymi, wykorzystywanymi w pracy programami, aplikacjami i witrynami www dla firm zewnętrznych. Firmy oferujące outsourcing IT odpowiadają za prawidłowe funkcjonowanie systemów komputerowych w danej firmie z dowolnej branży. Zatrudniają fachowców z branży informatycznej, którzy są w stanie zadbać o właściwą i bezawaryjną pracę systemów komputerowych (technologia informacyjna).

Trust IT – outsourcing IT na najwyższym poziomie

TrustIT to renomowana firma świadcząca profesjonalne usługi z zakresu outsourcingu informatycznego i obsługi IT. Aktualnie działa na terenie całej Polski i swoją ofertę kieruje głównie do małych i średnich przedsiębiorstw. Posiada 4 główne oddziały, rozmieszczone w Warszawie, Łodzi, Katowicach i Gliwicach.

Firma TrustIT pozwala znacząco odciążyć małe i średnie przedsiębiorstwa od zadań związanych z technologią informacyjną. Klienci korzystający z usług firmy TrustIT otrzymują gwarancję bezpieczeństwa danych, a także możliwość korzystania z najlepszych rozwiązań z obszaru IT. Przejęcie obowiązków czuwania i kontrolowania systemów IT przez firmę zewnętrzną zapewnia przedsiębiorstwom ciągłość funkcjonowania oraz pozwala skupić się na najważniejszych celach firmy. Kompleksowa obsługa odciąża przedsiębiorców od przeróżnych awarii technologicznych – problemy z siecią, niesprawna poczta, nieodpowiednio skonfigurowane urządzenia. Przedsiębiorcy decydujący się na outsourcing IT zyskują naprawdę wiele, przede wszystkim mogą skoncentrować się na priorytetowych działaniach firmy i otrzymują zdalną pomoc informatyczną, dzięki temu nie muszą zatrudniać informatyka i przygotowywać dla niego miejsca do pracy.

TrustIT wspiera codzienne funkcjonowanie firmy, oferuje fachową opiekę informatyczną nad oprogramowaniem, serwerami oraz administracją infrastrukturą IT. Doskonale zna potrzeby klientów i po zbadaniu ich branży jest w stanie przygotować najlepszą ofertą dla każdego przedsiębiorstwa. Zajmuje się kontrolowaniem stacji roboczych i urządzeń sieciowych, a także pomaga i ułatwia pracownikom firmy wykonywanie codziennych obowiązków. Dodatkowo proponuje usługę VPN IT, która pozwala łączyć ze sobą sieci lokalne w strukturę globalną.

Korzyści płynące z outsourcingu IT

Obniżenie kosztów firmy

Powierzenie obowiązków IT dla zewnętrznej firmy pozwala uniknąć potrzeby zatrudnienia informatyka. Przedsiębiorstwo nie musi, zatem ponosić kosztów związanych ze stworzeniem miejsca pracy (zakup sprzętu, obsługa kadrowa) oraz obawiać się, że zatrudniony informatyk w dowolnym momencie zrezygnuje z pracy. Dodatkowo podpisanie umowy z firmą outsourcingową IT nie naraża klienta na nadprogramowe koszta (błędy wynikające ze strony firmy outsourcingowej są pokrywane przez nią samą).

Całodobowe wsparcie

Firmy oferujące outsourcing IT (TrustIT) pracują 24 godziny przez 7 dni w tygodniu, dzięki temu przedsiębiorcy zyskują pewność, że ich firma stale jest pod kontrolą. W razie jakichkolwiek problemów będą one natychmiast rozwiązywane. Firma TrustIT swoim klientom oferuje przywracanie działanie systemu w ciągu 4 godzin w dni robocze oraz w ciągu 8 godzin w dni wolne od pracy. Niezależnie od godziny zawsze odbiera telefony i wiadomości od swoich klientów, dba o stały kontakt i gwarantuje miłą obsługę.

Ciągłość działania systemów komputerowych

Outsourcing IT to gwarancja ciągłości działania systemu teleinformatycznego oraz sprzętu. W razie awarii, firmy zajmujące się outsourcingiem w szybkim czasie rozwiązują problemy, diagnozują przyczyny i wprowadzają konieczne zmiany.

Bezpieczeństwo danych

Każda firma oferująca outsourcing IT zobowiązana jest do utrzymania tajemnicy danych firmowych, a także zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa danych w sieci. Gwarantuje właściwe działanie data center, w razie jakichkolwiek niepewności proponuje przeniesienie zasobów do profesjonalnych jednostek.

Gwarancja wysokiej jakości usług

Profesjonalne firmy outsourcingowe zatrudniają wyszkolonych i nastawionych na stały rozwój specjalistów. Większość pracowników w firmach outsourcingowych IT posiada liczne certyfikaty potwierdzające ich umiejętności oraz zadowalające referencje. Szeroka wiedza oraz doświadczenie pozwala firmom outsourcingowym IT zawsze oferować wysokiej jakości usługi.

Kompleksowa obsługa

Firmy outsourcingowe IT najczęściej oferują kompleksową obsługę. Doradzają i dobierają najlepsze rozwiązania dla każdego przedsiębiorstwa. Zróżnicowane kompetencje oraz specjalistyczne kwalifikacje są gwarancją bezpiecznego prowadzenia i kontrolowania systemów komputerowych.

M. Masalski
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe