Odpowie za kradzież samochodu

  • 18.05.2015, 12:40
  • Komenda Miejska Policji w Siedlcach
Odpowie za kradzież samochodu
17 maja policyjni wywiadowcy zatrzymali 33-letniego mieszkańca gm. Mordy, który zabrał 62-letniemu mieszkańcowi Warszawy kluczyki od fiata cc i bez jego zgody odjechał w nieznanym kierunku. Po zatrzymaniu okazało się, że sprawca prowadził auto pod wpływem alkoholu.

Odpowie za kradzież samochodu

17 maja policyjni wywiadowcy zatrzymali 33-letniego mieszkańca gm. Mordy, który zabrał 62-letniemu mieszkańcowi Warszawy kluczyki od fiata cc i bez jego zgody odjechał w nieznanym kierunku. Po zatrzymaniu przez funkcjonariuszy okazało się dodatkowo, że sprawca prowadził auto pod wpływem alkoholu oraz wbrew zakazowi kierowania pojazdami mechanicznymi obowiązującym go do listopada 2015.

17.05 w godzinach popołudniowych dyżurny siedleckiej komendy został poinformowany przez 62 – letniego mieszkańca Warszawy o tym, że znany mu z widzenia mężczyzna, który uczestniczył w spotkaniu towarzyskim na działce letniskowej zgłaszającego zabrał kluczyki od jego samochodu fiat cc i bez zgody odjechał nim w nieznanym kierunku. Na miejsce skierowano policyjnych wywiadowców oraz funkcjonariuszy z KP w Mordach. Po pewnym czasie wywiadowcy zauważyli poszukiwany pojazd przemieszczający się polnymi drogami. Policjanci po krótkim pościgu zatrzymali auto do kontroli, a kierujący nim mężczyzna podjął jeszcze nieudaną próbę ucieczki na piechotę – został jednak dogoniony i obezwładniony. Po zatrzymaniu ustalono, że 33 – latek znajduje się pod znacznym wpływem alkoholu mając w organizmie ponad 2 promile, a ponadto do listopada 2015 r. obowiązuje go aktywny sadowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Pojazd został zwrócony właścicielowi, natomiast mężczyzna trafił do policyjnego aresztu do wytrzeźwienia i wyjaśnienia sprawy. W najbliższym czasie odpowie on za swoje czyny, a grozić mu za to może kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Komenda Miejska Policji w Siedlcach

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe