Środa, 16.10.2019

XII Festiwal Kuchni Regionalnej/NASZ PATRONAT

  • 10.07.2019, 09:10 (aktualizacja 10.07.2019, 09:15)
  • Ewa Ryłko
XII Festiwal Kuchni Regionalnej/NASZ PATRONAT
Już 14 lipca w Gminie Wiśniew odbędzie się XII Festiwal Kuchni Regionalnej „Z wiśniowym smakiem”. Przez kilka godzin na skwerze 600-lecia odbywać się będą: pokazy owocowych zwyczajów i tradycji, prezentacje artystyczne i koncerty muzyczne.

Gwiazdą tegorocznej imprezy będzie grupa "MAXEL". Tegoroczne święto tradycyjnie rozpocznie się Mszą św. o godzinie 12.00 w Kościele Parafialnym w Wiśniewie. W tym samym czasie ulicami Wiśniewa przebiegną zawodnicy VII biegu ulicznego „Z wisienką w tle” rozgrywanego na dystansach od 1200 do 5000 metrów. Warunkiem udziału w zawodach jest wypełnienie karty zgłoszeniowej i oświadczenia o braku przeciwwskazań zdrowotnych do uczestniczenia w imprezie, a niepełnoletni zawodnicy muszą mieć zgodę dorosłego opiekuna. Formularze można złożyć najpóźniej w dniu zawodów.

Oficjalne rozpoczęcie ceremoniału odbędzie się o 13.30, kiedy na scenie rozbrzmi „Polka wiśniewska” w wykonaniu Zespołu Ludowego „Wiśniewiacy”. W namiotach odbywać się będzie drylowanie wiśni przez sołtysów gminnych miejscowości i zaproszonych gości.

Ponadto najmłodszych zapraszamy na spotkanie z „Panem Sprężynką”, do wesołego miasteczka, na stoiska z popcornem, zabawkami i słodyczami, a dorosłych uczestników do baru z grillowanymi smakołykami.

Serdecznie zapraszamy!

Ewa Ryłko
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe