Dziennikarze ujawnili zarobki kolejnego nominata nowej władzy! Ponad 15 tys. zł dla Sebastiana Paszkowskiego

  • 16.07.2019, 08:45 (aktualizacja 16.07.2019, 08:50)
  • WP
Dziennikarze ujawnili zarobki kolejnego nominata nowej władzy! Ponad 15 tys. zł dla Sebastiana Paszkowskiego fot. Tygodnik Podlaski
Ponad 15 tys. zł miesięcznie - tyle zarabia członek zarządu bialskiego PEC Sebastian Paszkowski. Do miejskiej spółki trafił po wyborach wygranych przez Michała Litwiniuka z Platformy Obywatelskiej. O sprawie poinformował Tygodnik Podlaski.

– Zdaniem PEC i władz Białej Podlaskiej powierzenie Paszkowskiemu tej funkcji nie ma nic wspólnego z polityką – takie sugestie mają być „insynuacją noszącą znamiona pomówienia”, która „wyczerpuje dyspozycje art. 212 KK”. biała podlaska Sebastian Paszkowski trafił do PEC w lutym bieżącego roku. To były kandydat SLD Lewicy Razem do bialskiej Rady Miasta. Jak twierdzą niektórzy obserwatorzy życia publicznego w Białej Podlaskiej, Paszkowski postrzegany jest jako człowiek Riada Haidara - eseldowskiego radnego województwa lubelskiego – piszą na swoich łamach dziennikarze periodyku.

Nie da się nie zauważyć, że członek zarządu PEC bardzo pochlebnie wypowiada się o Litwiniuku w mediach społecznościowych. Znaleźć tam można ich wspólne zdjęcia. Przedstawiciele władz miasta i spółki kategorycznie zaprzeczają jednak, że nominacja miała charakter polityczny.

To nie pierwsza podobna sprawa ujawniona przez Tygodnik Podlaski. Dziennikarze alarmowali, że po zwycięstwie Michała Litwiniuka do władz WOD-KAN trafił Ernest Jaroszek, którego pensja wynosi również ponad 15 tys. zł. – Wtedy Litwiniuk przyznał, że Jaroszek pomagał mu w kampanii wyborczej oraz że nie otrzymał wówczas za tę pomoc wynagrodzenia – czytamy w tygodniku.

Mieszkańcy miasta są oburzeni. Na Facebooku powstał profil „Odwołajmy Litwiniuka”, na którym podsumowane są dotychczas ujawnione decyzje kadrowe i finansowe. – Zapowiadana w kampanii wyborczej nowa jakość i skromniejszy styl rządzenia prezydenta Michała Litwiniuka – czytamy w poście dotyczącym zarobków, które obrazuje wymowna grafika.

WP

Podziel się:


Pozostałe