Bezpłatne treningi sportowe przeciwko uzależnieniom

  • 07.08.2019, 10:01
  • Angelika Lange
Bezpłatne treningi sportowe przeciwko uzależnieniom
Siedlecki Klub Sportowy GLADIATOR zaprasza na bezpłatne treningi oraz warsztaty!

Bezpłatny program realizowany jest w ramach zadania publicznego: " Przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym" oraz w ramach projektu "małe grandy" Urzędu Miasta Siedlce. Projekt skierowany jest do dzieci i młodzieży uczącej się z terenu Miasta Siedlce. Realizujemy go w terminie od 1 sierpnia 2019 r. do 30 sierpnia 2019 poprzez bezpłatne zajęcia w formie warsztatów oraz treningów 2 razy w tygodniu po ok 1,5 godziny w zależności od grupy.

 

Cele zajęć:

- Szeroko pojęta profilaktyka uzależnień
- Przeciwdziałanie przemocy wobec rówieśników
- Przeciwdziałanie cyberprzemocy
- Pokazanie młodzieży alternatywy dla środków odurzających
- Zwrócenie uwagi na problem alkoholizmu i narkomanii dzieciom, młodzieży i ich rodzicom w trakcie zajęć oraz poprzez
media takie jak Facebook, Instagram i materiały marketingowe (broszury) dostępne w naszym klubie.

 

W zależności od ilości uczestników i ich zainteresowania ew. predyspozycji. Dzieci i młodzież będzie brała udział w zajęciach w różnych grupach oraz sekcjach sportowych naszego klubu. Planujemy podział na grupę początkującą lub zaawansowaną oraz na sekcje kickboxingu, boksu, mma, zapasów i sumo. W związku z dużym zainteresowaniem planowanymi w okresie letnim zajęciami szacujemy zajęcia dla około 30-40 osób.
Zgodnie z ustawą o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi przeprowadzimy w soboty oprócz treningu otwartego dla dzieci i ich rodziców warsztaty. Celem ich będzie powiązanie sportu i tematyki uzależnień, przeciwdziałania przemocy wśród dzieci i młodzieży. Planujemy zorganizować spotkania motywacyjne z zawodnikami sztuk walki i trenerami. Zajęcia prowadzone będą przez Judytę Chomać ( Niepogoda)- naszą trenerkę i zawodniczkę. Ma ukończony kurs Profilaktyki uzależnień w PSW im. P. Włodkowica w Płocku. Dodatkowo do współpracy zaprosiliśmy: terapeutę Pawła Chomać, który jest terapeutą w trakcie certyfikacji przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych a obecnie zajmuje się terapią w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym. Dodatkowo chęć udziału w naszych zajęciach potwierdził oraz psycholog sportowy Sebastian Malulaniec. W trakcie tych warsztatów w zależności od potrzeb jakie określą osoby prowadzące zajęcia zaprosimy na zajęcia osoby ze stowarzyszenie "Szansa", "Powrót z U", a także pracowników zaprzyjaźnionego Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Wojnowie i Gostchorzy i ew. innych które wyrażą chęć udziału w zajęciach tak aby oni również mogli podzielić się swoimi doświadczeniami w pracy z młodzieżą.
Dodatkowo w poczekalni naszego klubu będą dostępne dla wszystkich broszury o tematyce uzależnień ze wskazówkami
gdzie szukać pomocy w Siedlcach oraz informatory i ulotki pochodzące ze stowarzyszenia Powrót z U oraz Szansa.

 

Zapraszamy do Naszego klubu na zajęcia codziennie wg grafików dostępnych na naszej stronie www.facebook.com/gladiatorsiedlce ew w siedzibie kluby przy ul. 11 listopada 51 Siedlce / obok TESCO/

 

Zakończeniem tych zajęć będzie organizowany przez Nasz klub Piknik Sportów Walki w dniu 31 08 2019r. na który Państwa serdecznie zapraszamy. Więcej szczegółów wkrótce- a w ramach informacji przesyłamy w załączniku plakat na organizację imprezy.Zachęcamy też Państwa do Naszego klubu na zajęcia, na wywiady, relacje z zajęć, gdyż jest to bardzo fajna inicjatywa realizowana przez Naszych szkoleniowców.

 

Bardzo dziękujemy za okazaną pomoc i poinformowanie dzieci i młodzieży z Naszego miasta o tych zajęciach, liczymy, że dotrzemy do szerokiego grona osób i zachęcimy ich do aktywnego spędzania czasu w okresie wakacji.

Angelika Lange

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Student
Student 07.08.2019, 10:21
No super zajęcia, byłem u nich wczoraj na zajęciach mma, świetnie poprowadzone przez Pana Piotrka- ma gość pojęcie. Duża sala, sprzęt, siłownia, byłem pod wrażeniem, że taki klub jest w Siedlcach. Wygląda niepozornie jak się wchodzi, ale pełna profeska.Powodzenia i ja będę korzystał do końca września a później już - studia. Polecam wszystkim fighterom.
Waleczny
Waleczny 07.08.2019, 17:47
Tez byłem... teraz jest super... nowa mata, duzo sprzetu i wszystko za darmo...nawet wode dają mineralna do picia...lux. Polecam

Pozostałe