XV Siemiatycze Blues-Rock Festiwal

  • 09.08.2019, 09:52
  • Angelika Lange
XV Siemiatycze Blues-Rock Festiwal
XV Siemiatycze Blues-Rock Festiwal to jedna z większych imprez organizowanych przez Siemiatycki Ośrodek Kultury. W tym roku, 10 sierpnia zapraszamy na koncerty polskich gwiazd rocka.

Od godz. 15.00 zagrają zespoły w konkursie bluesowo-rokowym o „Złoty Kafel”.

Pierwszym zespołem, który zagra na koncercie wieńczącym Festiwal, będzie Obraz Kontrolny. Zespół istniejący na polskim rynku od dawna a od jesieni ubiegłego roku tworzący autorski materiał oparty na bluesie, klasycznym rocku oraz bardziej melodyjnych brzmieniach z pogranicza pop. Koncert rozpocznie się o godz. 18.00.

O godz. 19.30 rozpocznie się koncert zespołu Bright Ophidia – powstałego w 1998r. z zamiarem tworzenia nowoczesnego progresywego metalu z domieszkami gatunków: technicznego trashu, elementów jazzrocka czy nawet gotyku. Obecnie zespół pracuje nad czwartym albumem.

Jako ostatni, o godz. 21.00 zagra legenda polskiego rocka i metalu zespół Proletaryat, który od samego początku poruszał się w estetyce crossover, łącząc perfekcyjnie punk, hard core i metal. Kiedy dodamy do tego, mocne, zaangażowane i bardzo bezpośrednie teksty, łatwo znaleźć odpowiedź z czego wynika ta trwająca do dziś fascynacja zespołem. Duża ilość koncertów, piosenki na listach przebojów i przede wszystkim ogromna rzesza wiernych fanów to sytuacja, do której dąży każdy muzyk. Proletaryatowi się udało. Po ponad dwudziestu latach na scenie, zespół dopracował swój unikalny, wymykający się porównaniom styl.

Zapraszamy 10 sierpnia od godz.15.00 na tereny rekreacyjne nad zalewem w Siemiatyczach.

Impreza została objęta honorowym patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego i Burmistrza Miasta Siemiatycze.

Angelika Lange

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe