Dyrektor WORD zapowiada podjęcie kroków prawnych! "Nie godzę się na takie traktowanie"

  • 20.08.2019, 15:06 (aktualizacja 20.08.2019, 16:14)
  • WP
Dyrektor WORD zapowiada podjęcie kroków prawnych! "Nie godzę się na takie traktowanie" (fot. WORD Biała Podlaska) – Martwi mnie, że autorka artykułu, Pani Ewelina Burda, nie zweryfikowała swojego źródła. Dziwi mnie, że tak doświadczony dziennikarz, przytacza oskarżenia bez weryfikacji - pisze w oświadczeniu Igor Dzikiewicz.
Czy szykuje się sądowy proces? Do mediów przesłano oświadczenie!

Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białej Podlaskiej zamierza podjąć kroki prawne wobec „Dziennika Wschodniego”. O co chodzi? Niedawno w periodyku ukazał się artykuł, w którym autorka opisuje rzekome, nierówne traktowanie pracowników przez Igora Dzikiewicza.

Dziennikarka powołuje się na list, który podobno przesłali pracownicy. Jak się okazuje – najprawdopodobniej to anonim. Czy został potwierdzony? Czy rzeczywiście wysłali go pracownicy WORD? Tutaj pojawiają się ogromne wątpliwości.

– Martwi mnie, że autorka artykułu, Pani Ewelina Burda, nie zweryfikowała swojego źródła. Dziwi mnie, że tak doświadczony dziennikarz, przytacza oskarżenia bez weryfikacji. List zawierający nieprawdziwe informacje przesłany do redakcji był anonimowy i nie musiał zostać napisany przez pracownika Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białej Podlaskiej. Mógł to zrobić każdy. Każdy, kto chce zaszkodzić instytucji i wprowadzić niepotrzebny nikomu zamęt oraz zaszkodzić mi i przedstawić mnie w złym świetle w opinii publicznej – pisze w oświadczeniu Dzikiewicz.

Dyrektor WORD zamierza podjąć w tej sprawie kroki prawne. Jak podkreśla, aby ostudzić temperaturę debaty publicznej i powiedzieć dość notorycznemu przedstawianiu w złym świetle niektórych środowisk. – Nie godzę się na uprawianie dziennikarstwa, w którym anonimowy donos doprowadza do bezpodstawnych oskarżeń – pisze Dzikiewicz, który domaga się przeprosin i zadośćuczynienia, które zostanie przekazane na cele charytatywne.

Przypomnijmy, że za kadencji Igora Dzikiewicza, już wkrótce powstanie pierwsze w regionie miasteczko ruchu drogowego. Włodarz instytucji postawił również na edukację dotyczącą bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W ośrodku wprowadzono możliwość zapisów na egzamin przez internet oraz płatności mobilne.

WP

Zdjęcia (1)

Podziel się:


Pozostałe