"Razem łatwiej"

  • 28.08.2019, 13:12 (aktualizacja 28.08.2019, 13:16)
  • Ewa Ryłko
"Razem łatwiej"
Stowarzyszenie na rzecz osób dotkniętych chorobą alkoholową, narkomanią i hazardem "Szansa" w Siedlcach oraz Parafia p.w. Męczenników Podlaskich w Siedlcach zapraszają na V Rodzinny Piknik Trzeźwościowy "Razem łatwiej". Impreza rozpocznie się w sobotę 31 sierpnia o godz. 13.00 na placu parafialnym. Przygotowano moc atrakcji!

Lokalny festyn jest propozycją spędzenia ostatniej wakacyjnej soboty w rodzinnej, radosnej atmosferze. Zaproszenie jest skierowane do mieszkańców Siedlec i okolic, a zwłaszcza mieszkańców zachodniej części Siedlec i zarazem parafian kościoła p.w. Męczenników Podlaskich.

- Przyświeca nam pragnienie, aby mieszkańcy tej części Siedlec lepiej się poznali i integrowali. Bardzo zależy nam na tym, aby lepiej poznali także nasze  stowarzyszenie "Szansa", któremu przyświeca jakże ważny społecznie cel - pomoc osobom w kryzysie życiowym, którego przyczyną jest uzależnienie - od alkoholu, narkotyków, czy też hazardu oraz profilaktyka szkodliwych społecznie zachowań, jak m.in. nadużywanie alkoholu, sięganie po narkotyki, czy też „komputeroholizm” lub „smartfoholizm” - mówi Mirosława Paczóska, prezes stowarzyszenia "Szansa" w Siedlcach.

Piknik przy ulicy Daszyńskiego jest formą promowania zdrowego stylu spędzania wolnego czasu, bez alkoholu i innych używek.  Impreza jest zdecydowanie przyjazna rodzinom, także tym z małymi dziećmi. Dla maluchów przygotowano szereg atrakcji, konkursów i zabaw integracyjnych.

Zabawa piknikowa będzie trwała od godz. 13.00 do 18.00. Podczas pikniku odbędzie się loteria fantowa, wspólne grillowanie, popcorn, wata cukrowa.

Dla dzieci staną: plac zabaw, dmuchana zjeżdżalnia, basen z kulkami. Atrakcją dla malców będą też mega bańki mydlane, zabawy z chustą animacyjną oraz malowanie twarzy.

Na estradzie wystąpią: solistka Agnieszka Korycińska, Zuzia Janik (uczestniczka programu The Voice Kids), zespoły MagneZ, zespół Huragany oraz zespół Kapitan Jacek.. Dodatkową atrakcją będzie wspólny taniec ZUMBA, który poprowadzi instruktor z klubu Forma Fitness Siedlce.

Podczas pikniku kadra Zespołu Szkół Medycznych będzie uczyła udzielania pierwszej pomocy, strażacy z jednostki OSP w Przyworach Dużych zaprezentują nie tylko nowoczesny sprzęt, ale też swoje umiejętności. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach zabawią się razem z nami w grę edukacyjno-profilaktyczną, jak kieruje się jednośladem. Na terenie obok prowadzone będą przejażdżki motocyklami.

Podczas pikniku stowarzyszenie "Szansa" prowadzić będzie zbiórkę publiczną na cele statutowe stowarzyszenia. Na naszym facebookowym profilu www.facebook.com/SzansaSiedlce/ można śledzić działania naszego stowarzyszenia oraz przygotowania do pikniku. Serdecznie zapraszamy!                                                                 

Ewa Ryłko

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe