Niedziela, 15.09.2019

„Kromka chleba dla sąsiada”

  • 10.09.2019, 11:34 (aktualizacja 10.09.2019, 11:42)
  • Caritas Diecezji Siedleckiej
„Kromka chleba dla sąsiada”
Jesteś wrażliwy na potrzeby osób cierpiących niedostatek, starszych, samotnych, opuszczonych? Możesz im pomóc! Rusza kolejna edycja ogólnopolskiego programu „Kromka chleba dla sąsiada”! Wolontariusze Caritas Diecezji Siedleckiej będą dyżurować w wybranych sklepach Biedronka i zbierać żywność w dniach 20-21 września.

Wolontariuszy poznać będzie można po czerwonych koszulkach Caritas i identyfikatorach, a żywność będą gromadzić w specjalnie oznaczonych plakatami koszach: w piątek 20 września – od godz. 15:00, a w sobotę 21 września – cały dzień.

Co wrzucić do koszyka? Zbierane będą produkty z długim terminem ważności: mąka, cukier, makaron, ryż, kasza, olej, płatki śniadaniowe, dżem, majonez, keczup, warzywa w puszkach, konserwy mięsne i rybne, herbata, kawa, słodycze.

- Teresa z Kalkuty mówiła: „Wielu ludzi umiera z braku chleba, lecz jeszcze więcej z braku miłości.” Niech ten gest - wrzucenie jedzenia do koszyków - będzie gestem miłości skierowanym do ludzi starszych, niezaradnych - mówi Monika Rybaczewska, koordynator akcji.

Po dwudniowej zbiórce żywności, w niedzielę 22 września wolontariusze podzielą się chlebem po  Mszy św. w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białej Podlaskiej.

Żywność zostanie przekazana w formie paczek najbardziej potrzebującym do końca września.

Więcej informacji: Monika Rybaczewska – diecezjalny koordynator ds. wolontariatu, pod nr tel. 512-936-068.

Caritas Diecezji Siedleckiej

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe