Ogólnopolski tygodnik prześwietla interesy Riada Haidara

  • 03.10.2019, 08:28 (aktualizacja 03.10.2019, 08:36)
  • Źródło: Gazeta Polska, Sieci, Tygodnik Podlaski
Ogólnopolski tygodnik prześwietla interesy Riada Haidara (fot. Gazeta Polska) Wokół Riada Haidara narodziło się wiele pytań
Wiele twarzy Riada Haidara. Jak się okazuje, być może to nie tylko WOŚP?

Lider listy Koalicji Obywatelskiej w okręgu bialsko-chełmsko-zamojskim, Riad Haidar przez półtora roku przewodniczył radzie nadzorczej spółki paliwowej, należącej do podmiotów z rajów podatkowych. Mimo, że spółka obracała setkami milionów złotych, deklarował, że robi to bezpłatnie - pisze "Gazeta Polska".

Polityk z Białej Podlaskiej nie ma ostatnio dobrej prasy. Kilka dni temu stał się bohaterem artykułu w tygodniku „Sieci”. – To było ciężkie przedpołudnie dla człowieka, który wymyślił, by ukraść Riada Haidara Włodzimierzowi Czarzastemu i podarować go Grzegorzowi Schetynie. Pochodzący z Syrii lekarz z Białej Podlaskiej w programie Roberta Mazurka powiedział bowiem coś, od czego PO próbuje się za wszelką cenę odżegnać w tej kampanii: że popiera adopcję dzieci przez pary homoseksualne i że chce ograniczyć program 500+ – pisze Piotr Filipczyk.

Zachowania Riada Haidara wydaje się nie budzić sprzeciwu innych polityków opozycji. Lekarza wspiera kandydat do senatu z okręgu bialskopodlaskiego. Jest nim Sławomir Sosnowski, były marszałek województwa, mieszkaniec powiatu radzyńskiego, znany w regionie działacz PSL. Panowie występują na wspólnych billboardach, a ich podobiznami obklejone są autobusy w Białej Podlaskiej.

Ich egzotyczną koalicję opisał lokalny Tygodnik Podlaski. Obaj politycy zapowiedzieli procesy. Redakcja czasopisma na swoich łamach stwierdziła, że nie da się zastraszyć. - Panowie, trochę powagi. Czy my Was zmusiliśmy do chodzenia po radiach? Czy nie wiecie, co mówicie? Czy to my kazaliśmy Wam pozować do wspólnych zdjęć? A może to w redakcji Tygodnika Podlaskiego narodził się plan, żebyście się nawzajem popierali, mimo że podobno macie tak różne poglądy? - punktują dziennikarze tygodnika.

Riad Haidar, z pochodzenia Syryjczyk, były działać SLD, obecnie jedynka Koalicji Obywatelskiej w wyborach do Sejmu. W ostatnich dniach postanowił zawiesić kampanię wyborczą.

Źródło: Gazeta Polska, Sieci, Tygodnik Podlaski

Podziel się:


Pozostałe