„Global Volunteers” ze Stanów Zjednoczonych Ameryki w Powiecie Siedleckim

  • 18.10.2019, 09:23
  • Starostwo Powiatowe w Siedlcach
„Global Volunteers” ze Stanów Zjednoczonych Ameryki w Powiecie Siedleckim
Na zaproszenie starosty Karola Tchórzewskiego i wicestarosty Małgorzaty Cepek zagościli u nas amerykańscy wolontariusze z organizacji „ Global Volunteers”, którzy będą uczyć języka angielskiego w szkołach w Powiecie Siedleckim.

Tym razem odwiedzą szkoły podstawowe w : Skórcu, Grali i Gołąbku oraz przedszkole w Cisiu-Zagrudziu. Wolontariusze poprowadzą także zajęcia na wydziale filologii angielskiej na UPH w Siedlcach. Z kolei w Domu Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach poprowadzą konwersacje dla uczniów ze Szkoły Podstawowej w Kotuniu.

Global Volunteers” to amerykańska korporacja non-profit, posiadająca status konsultacyjny przy ONZ. Została założona w 1984 roku w celu pomocy w ustanowieniu podstaw pokoju dla wzajemnego międzynarodowego porozumienia.

Historia programu w Polsce sięga 1990 roku, kiedy „Solidarność wiejska” zaprosiła Global Volunteers do nauczania konwersacyjnego języka angielskiego w społecznościach wiejskich byłego województwa siedleckiego, obecnie obszar powiatu siedleckiego.

Od 1990 r. ponad 3000 wolontariuszy pomogło uczniom poprawić znajomość języka angielskiego. Każdego roku amerykańscy nauczyciele rozpoczynają realizację programu  od maja do października. 

W ciągu roku szkolnego wolontariusze uczą w klasach szkół podstawowych oraz pomagają dzieciom o specjalnych potrzebach w Stoku Lackim oraz w Kisielanach. Zespoły letnie uczą języka angielskiego na koloniach i obozach.

Delegacja ze Starostwa Powiatowego towarzyszyła wolontariuszom podczas zajęć języka angielskiego w Szkole Podstawowej w Grali Dąbrowizna oraz na zajęciach dla studentów filologii angielskiej z UPH w Siedlcach. Wolontariusze byli też gośćmi starosty Karola Tchórzewskiego w Starostwie Powiatowym. Wolontariusze zgodnie twierdzą, że często okazuje się, że dzięki zdobywaniu bogatych doświadczeń  i czerpaniu satysfakcji z pracy z lokalnymi społecznościami,  w zamian otrzymują znacznie więcej niż dają. Poznają polskie tradycje, muzykę, kulturę, język i historię.

Jeżeli dyrektorzy szkół podstawowych z naszego regionu chcieliby zaprosić amerykańskich wolontariuszy do swoich placówek zachęcamy do skontaktowania się z dyrektorem Domu Pracy Twórczej „Reymontówka” p. Markiem Błaszczykiem.

Starostwo Powiatowe w Siedlcach

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe