Pomoc dla Ryszarda i Barbary Borkowskich

  • 24.10.2019, 10:32 (aktualizacja 24.10.2019, 10:55)
  • Caritas Diecezji Siedleckiej
Pomoc dla Ryszarda i Barbary Borkowskich
Caritas Diecezji Siedleckiej otworzyła specjalne subkonto, na którym zbierane są środki na odbudowę zakładu stolarskiego i maszyn Ryszarda i Barbary Borkowskich, straconych w wyniku pożaru.

- Najlepszy stolarz w okolicy… mam nadzieję, że szybko stanie na nogi i będzie dalej cieszył oczy swoimi wyrobami! Jesteśmy z wami, trzymajcie się! – czytamy w jednej z lokalnych gazet o Ryszardzie i Barbarze Borkowskich z Tchórzewa-Plewek (w woj. mazowieckim), którym 10 września 2019 r. spaliła się stolarnia.

To był dla nich szok. Kłęby dymu i słupy ognia pojawiły się w godzinach popołudniowych. Mimo szybkiej reakcji 14 zastępów straży pożarnej (5 PSP i 9 OSP), pożar strawił większą część budynku stolarni. Przepadły również firmowe zapasy drzewa surowego do produkcji, lakiery, farby, maszyny do obróbki itp. – To wszystko stanowiło część naszego majątku, bez którego teraz nasza egzystencja stoi pod znakiem zapytania – mówi pani Barbara.

Stolarnia

Pan Ryszard i pani Barbara są już po 60-tce. Rodzinna firma stolarska była źródłem utrzymania nie tylko małżeństwa Borkowskich, ale też ich dzieci (syna i wnuka). Budynek powstał 35 lat temu, a teraz to, co zostało, nie nadaje się do remontu. – Musimy rozebrać go do fundamentów. Straty są ogromne! – przyznaje pan Ryszard. Małżeństwo nie jest w stanie odbudować stolarni samemu i „stanąć na nogi”. Dziś jedynymi środkami do życia są te pochodzące z emerytury (z ZUS i KRUS) pani Barbary.

Wspólnymi siłami

Borkowskich rozumieją i podtrzymują na duchu ludzie, którzy dowiedzieli się o ich koszmarze: „Przeżyliśmy pożar u siebie. Znamy to uczucie. Przykro bardzo”, „Dorobek życia i sens… Strasznie nam przykro… Współczujemy”, „Straszne! Bardzo współczujemy Państwu B. straty dorobku życia i źródła dochodu… Może ktoś bliski zorganizowałby na Facebook’u czy gdzieś jakąś zbiórkę…”. Na tym jednak nie można poprzestać. Rodzina, oprócz dobrych słów, potrzebuje teraz wsparcia finansowego. Dlatego zwróciła się do Caritas Diecezji Siedleckiej o pomoc. Za pomocą rodzinie są też mieszkańcy ich wioski, parafianie i duszpasterze – znają Państwa Borkowskich i potwierdzają, że rodzina nie tylko udzielała się w pracach przy kościele, ale też była otwarta na pomoc potrzebującym. Wierzymy, że razem wesprzemy ich w trudnej sytuacji, która mogła dotknąć każdego z nas.

Każdy, kto zechce wesprzeć małżeństwo, może przekazać 1% podatku (nr KRS 0000223111 z poniższym dopiskiem) lub wpłacić pieniądze na konto:

Caritas Diecezji Siedleckiej Bank Spółdzielczy O/Siedlce 21 9194 0007 0027 9318 2000 0260.

z dopiskiem: „48613 - Borkowscy Barbara i Ryszard”.

Caritas Diecezji Siedleckiej

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe