III Forum Miłosierdzia

  • 28.10.2019, 09:56 (aktualizacja 28.10.2019, 10:14)
  • Caritas Diecezji Siedleckiej
III Forum Miłosierdzia
Do końca października można potwierdzać swój udział w III Forum Miłosierdzia organizowanym 9 listopada 2019 r. przez Caritas Diecezji Siedleckiej. Nie sposób podziękować indywidualnie wszystkim, którzy wspierają Caritas.

Organizacja, w ramach swoich możliwości, przygotowała spotkanie – III Forum Miłosierdzia, które odbędzie się w Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce przy ul. Bpa I. Świrskiego 31 w Siedlcach i zgromadzi tak wielu Darczyńców, ile tylko pomieści sala. Potwierdzenie udziału w spotkaniu można zgłaszać telefonicznie (25 640 71 30).

Tegoroczna edycja forum jest dedykowana Darczyńcom, których pomoc finansowa wspomaga działalność statutową Caritas Diecezji Siedleckiej. Forum z założenia omawia Uczynki miłosierdzia względem duszy i ciała. Tym razem podejmuje kolejne uczynki: „Wątpiącym dobrze radzić” i „Nagich przyodziać”.
Podczas spotkania odbędzie się projekcja filmu „Modlitwa o Polskę – z ziemi podlaskiej”, który opowiada m.in. o losach Męczenników Podlaskich. W zdjęciach uczestniczyli zawodowi aktorzy m.in. Marek Bukowski, który jest narratorem oraz mieszkańcy Pratulina. Scenariuszem i reżyserią zajął się Michał Muzyczuk, którego korzenie rodzinne sięgają Południowego Podlasia.

Muzyczny występ Oliwii Spychel, stypendystki CDS biorącej udział w pracach nad filmem - to kolejny punkt programu.

Ważną częścią Forum będzie referat kapelana Zakładu Karnego w Siedlcach oraz Mieszkań Wspieranych, ks. Mateusza Czubaka, świadectwa osób, które doświadczyły miłosierdzia od bliźnich oraz podsumowanie działalności Caritas, jakie zaprezentuje Ilona Trojnar, dyrektor programowy CDS.

 

Caritas Diecezji Siedleckiej

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe