Nowy obiekt firmy Valmont w Siedlcach

  • 19.11.2019, 08:54
  • Valmont Polska
Nowy obiekt firmy Valmont w Siedlcach
Uroczystość otwarcia zakładu produkcyjnego oraz siedziby firmy połączona ze świętowaniem 25-tej rocznicy działalności firmy Valmont w Polsce zaplanowana jest na dzień 20 listopada 2019 r.

 

Na uroczystość przybędą przedstawiciele firmy Valmont min. ze Stanów Zjednoczonych oraz Europy, przedstawiciele lokalnych jednostek samorządu terytorialnego oraz pozostałych organów administracji państwowej m.in. sądownictwa, szkolnictwa, policji, wojskowości, przedstawiciele kościoła, posłowie i senatorowie reprezentujący nasz powiat w parlamencie, przedstawiciele jednostek kultury i sportu oraz wielu polskich i zagranicznych przedstawicieli biznesu – naszych klientów i partnerów.

Valmont na Świecie

Firma Valmont Industries Inc. jest światowym liderem w produkcji konstrukcji stalowych, systemów irygacyjnych dla rolnictwa oraz zabezpieczeń antykorozyjnych. Firma rozpoczęła działalność w 1946 roku, a jej założycielem był Robert B. Daugherty, który zainwestował 5000 dolarów swoich oszczędności w niewielką firmę produkującą systemy nawadniające. Przez 73 lata firma zmieniła się z lokalnego producenta w międzynarodową korporację z obrotem sięgającym 3 miliardów dolarów i jest notowana na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Valmont w Polsce

Firma Valmont Polska Sp. z o.o powstała w lipcu 1994 roku jako joint venture Valmont Industries i Mostostal Siedlce. W 2010 roku Valmont objął 100% udziałów. Korzystając z wynajętych obiektów firmy Mostostal zaczęto pełną produkcję kompletnych ocynkowanych słupów oświetleniowych. Kolejne lata odznaczały się dla firmy Valmont Polska znaczącym wzrostem sprzedaży na rynku krajowym i rynkach eksportowych oraz kolejnymi inwestycjami w rozwój fabryki. Obecnie firma Valmont Polska dostarcza swoje produkty i usługi w Polsce oraz w całej Europie oferując globalne doświadczenie i zasoby produkcyjne połączone z wiedzą lokalnych inżynierów i przedstawicieli w danym regionie.

O inwestycji

W listopadzie 2017 roku, Zarząd Valmont Industries podjął decyzję o budowie zakładu produkcyjnego w Siedlcach. Równolegle do budowy prowadzone były badania ukierunkowane na rozwój nowych produktów i technologii produkcji. W swojej strategii rozwoju Valmont postawił na technologię zgrzewania oporowego ERW, która daje duże możliwości pod kątem jakości spoiny, jak również wydajności samego procesu.

 

Ludzie w Valmont

Valmont Polska Sp. z o.o. zatrudnia ponad 200 pracowników w zakładzie w Siedlcach. Zatrudniamy m.in. wysokiej klasy inżynierów i specjalistów, znających rynek handlowców, doświadczonych spawaczy, mechaników i operatorów maszyn. Nasze kluczowe wartości to pasja, uczciwość, ciągłe doskonalenie oraz osiąganie wyników. Bez ciągłego kultywowania tych wartości wśród załogi budowa i uruchomienie naszego nowego zakładu byłyby niemożliwe. Wspomniane wartości przekładamy też na współpracę z naszymi klientami i partnerami biznesowymi.

 

Valmont Polska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe