"Od dawna szukano pretekstu, aby się jej pozbyć"

  • 22.11.2019, 08:27 (aktualizacja 22.11.2019, 09:34)
  • Źródło: Tygodnik Podlaski
"Od dawna szukano pretekstu, aby się jej pozbyć" fot. TV Wschód Dyrektor Agnieszka Kulicka jest powszechnie szanowana za swój profesjonalizm i oddanie dzieciom
Trzęsienie ziemi w związku z likwidacją zespołu miejskich żłobków.

„Zamiast jednej dyrektorki - dwóch szefów placówek. Zamiast porządku i oszczędności - chaos organizacyjny i nowy nabór dzieci. Zamiast spokojnej pracy na rzecz maluchów - kolejna polityczna rozróba. Prezydent Michał Litwiniuk z Platformy Obywatelskiej chce zlikwidować Zespół Żłobków Miejskich. Wiele wskazuje, że głównie po to, by pozbyć się niewygodnej dyrektorki placówki” - piszą dziś na swoich łamach dziennikarze Tygodnika Podlaskiego.

- Jest to typowo polityczna inicjatywa, nie mająca merytorycznego uzasadnienia i uderzająca bezpośrednio we mnie – mówi tygodnikowi dyrektor Agnieszka Kulicka, która przekonuje, że od dawna szukano pretekstu, aby się jej pozbyć. - W przeciągu ostatniego półrocza mieliśmy aż sześć kontroli (...). Dwie kontrole były przeprowadzone jednego dnia - nie ma wątpliwości, że zostały przeprowadzone bezprawnie, gdyż kontrolujący nie przedstawili mi, mimo próśb, stosownego dokumentu uprawniającego do ich przeprowadzenia. Kontrolerom nie udało się dowieść błędów dyrekcji. stąd pomysł na „rozbicie” zespołu aby w majestacie prawa przeprowadzić nowe konkursy i z jednego stanowiska dyrektorskiego zrobić dwa – twierdzi dyrektor Kulicka.

To nie koniec „ciekawostek”. Zmiany w żłobku wymuszają nowe umowy dla wszystkich pracowników. Uchwała gwarantuje im pozostanie na dotychczasowym miejscu pracy, ale nie gwarantuje dotychczasowego wymiaru pracy i uposażenia. To daje możliwość przedstawiania tzw. ofert nie do odrzucenia. „Kto wie, może znajdą się wśród nich inne osoby niewygodne dla „uśmiechniętego prezydenta”? Trzeba będzie też przeprowadzić nowy nabór dzieci do placówek” - czytamy w Tygodniku Podlaskim.

W rozmowie z portalem bp24.pl rzeczniczka magistratu tak podsumowuje chęć zmiany. „Prezydent wystąpił do rady z uchwalą po wielu prośba rodziców”. Przypomnijmy jednak, że niedawno na naszej antenie Gabriela Kuc-Stefaniuk przekonywała, że to sami mieszkańcy prosili o podwyżkę biletów MZK. Według naszych informacji rodzice są zbulwersowani i przygotowują się do akcji w obronie dyrektor Agnieszki Kulickiej.

Dziś gościem Tematu Dnia będzie przewodniczący rady rodziców zespołu żłobków Mariusz Kurzyński. – Zgodnie z prawem, takie decyzje powinny być z nami konsultowane, a tego nie zrobiono – mówi w rozmowie z Piotrem Frankowskim. Premiera o godzinie 16.00 w TV Vectra i o godzinie 19.00 na profilu facebookowym.

Sprawę wczoraj na naszej antenie komentował radny klubu Zjednoczonej Prawicy Dariusz Litwiniuk.


Źródło: Tygodnik Podlaski

Podziel się:


Pozostałe