„Wierzymy, że pan doktor będzie uczestniczył we współzarządzaniu oddziałem”

  • 03.01.2020, 14:54 (aktualizacja 03.01.2020, 15:37)
  • WP
„Wierzymy, że pan doktor będzie uczestniczył we współzarządzaniu oddziałem” (fot. UMWL, facebook) Adam Chodziński jest miejskim radnym Zjednoczonej Prawicy, Riad Haidar posłem Platformy Obywatelskiej
Nie milkną echa konfliktu na linii poseł Riad Haidar (PO) - dyrektor szpitala w Białej Podlaskiej Adam Chodziński (Zjednoczona Prawica).

– Chciałbym, żebyśmy uspokoili emocje wokół bialskiego szpitala i spokojnie przyjrzeli się sprawie pod względem formalno-prawnym. Mając na uwadze odpowiedzialność za bezpieczeństwo i ratowanie małych pacjentów, ważne jest aby ostudzić emocje i usiąść do merytorycznej rozmowy. Na taką rozmowę zapraszamy pana doktora Haidara. Wierzymy, że do takiego spotkania dojdzie. Wierzymy również w to, że pan doktor będzie uczestniczył we współzarządzaniu oddziałem, ponieważ ma bardzo duże doświadczenie w tym zakresie – podkreśla Piotr Matej, dyrektor departamentu zdrowia Urzędu Marszałkowskiego. – Chciałbym, żeby poseł Haidar nadal pracował w szpitalu w Białej Podlaskiej – dodaje dyrektor Chodziński.

Przypomnijmy, że Riad Haidar nie jest już ordynatorem oddziału neonatologicznego bialskiego szpitala. Nie zdecydował się podpisać umowy, która gwarantowała mu możliwość leczenia małych pajentów, lecz już nie jako szef jednostki. – To zaskakująca decyzja i zupełnie dla mnie niezrozumiała. Prawie 30 lat kierowałem tym oddziałem i nigdy nie było żadnych zarzutów do mojej pracy, wręcz przeciwnie – podkreśla poseł Platformy Obywatelskiej. Dodaje, że to decyzja polityczna, która ma go upokorzyć.

Dyrektor Adam Chodziński przekonuje, że zaproponował neonatologowi bardzo dobre warunki. Gwarantuje mu takie same uposażenie. W ciągu roku Haidar miał zarobić około 300 tys. zł. – Apeluje aby poseł Haidar podpisał umowę i wrócił do leczenia dzieci – zaznacza Chodziński.

Poprzednia umowa zawarta była na dwa lata, jednak dwukrotnie była aneksowana z uwagi na to, że doktor Haidar był radnym Sejmiku Województwa Lubelskiego. - Na początku, tak jak każdemu ordynatorowi szpitala, przysługiwało mu 30 wolnych dni roboczych w czasie trwania umowy. Pierwszy aneks mówił o 60 wolnych dniach, a drugi o 100 - podkreśla Chodziński.


W obronie lekarza i obronie orynatorskiego stołka stanęło część mieszkańców Białej Podlaskiej, część pacjentów oraz politycy Platformy Obywatelskiej. Przed szpitalem zorganizowali pikietę. Przybyło kilkaset osób. Nie brakowało słów wsparcia dla neonatologa i jednocześnie parlamentarzysty.  – Jestem ikoną tego szpitala – mówił  podczas briefingu, który odbył się tego samego dnia w Lublinie.

Kto będzie szefem oddziału? - Będzie ogłoszony otwarty konkurs, do którego będzie mógł przystąpić każdy lekarz, który ma kompetencje, a doktor Riad takie kompetencje bez wątpienia posiada - kończy dyrektor Chodziński.

WP

Podziel się:


Pozostałe